Հունիսի 23-ին, ժամը 01.30-ին, հիվանդանոցից հաղորդում էր ստացվել, որ «կրծքավանդակի ձախ կեսի ծակած վերք» ախտորոշմամբ ոստիկանության Երևան քաղաքի պարեկային ծառայության 1-ին գումարտակի ծառայողները բուժօգնության են տեղափոխել 29-ամյա կնոջ: Ըստ պարեկների՝ Արամի փողոցում նրան դանակահարել էին:
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողները պարզել են, որ ժամը 01.10-ին Մանկական երկաթուղու թունելի մոտակայքում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ 29-ամյա կնոջը դանակահարել էր 20-ամյա մի աղջիկ: Կենտրոնականի քրեական հետախույզները ժամը 06.00-ին Թեյշեբաինիի փողոցում հայտնաբերել և, մարմնական վնասվածք պատճառելու կասկածանքով, բերման են ենթարկել 20-ամյա աղջկան, որը տվել է խոստովանական բացատրություն:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի (Դիտավորությամբ ծանր վնաս պատճառելը) հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: 20-ամյա աղջիկը ձերբակալվել է:

20-летнюю девушку задержали за нанесение ножевых ранений.
23 июня в 1:30 из 1-й патрульного батальона Полиции Еревана  поступило сообщение о том, что в больницу доставлена ​​29-летняя женщина с диагнозом «колотое ранение левой половины грудной клетки». По данным патрульных, она получила ножевое ранение на улице Арама.
Сотрудники Главного управления полиции установили, что 29-летняя женщина получила ножевые ранения от 20-летней девушки во время ссоры возле тоннеля Детской железной дороги в 01:10. По подозрению в причинении телесных повреждений Центральным уголовным розыском обнаружена 20-летняя девушка на улице Тейшебаини, которая дала признательные показания.
Возбуждено уголовное дело по статье 112 УК РА (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью). 20-летнюю девушку задержали.