Վնասվել են շինությունների տանիքներ, կոտրվել ծառեր, պոկվել էլեկտրական լարեր
Հունիսի 23-ին, ժամը 19։44-ից 20:30-ը Երևանում գրանցվել է քամու ուժգնացում (մինչև 17 մ/վ արագությամբ, ուղղությունը՝ հյուսիս-արևմտյան) և հորդառատ անձրև:
Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգեր են ստացվել, որ քամու հետևանքով Երևանի Աջափնյակ, Էրեբունի, Մալաթիա-Սեբաստիա, Նոր-Նորք, Շենգավիթ և Կենտրոն վարչական շրջաններում վնասվել են շինությունների տանիքներ, կոտրվել ծառեր, պոկվել էլեկտրական լարեր և ջրալցվել նկուղներ:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից մարտական հաշվարկներ և Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը:
Փրկարարներն իրականացրել են տանիքների վնասված կառուցատարրերի ամրացման, ապամոնտաժման, տարածքների սահմանազատման, ծառերի մասնատման և ջրահեռացման աշխատանքներ. զոհեր և տուժածներ չկան:

Министерство по чрезвычайным ситуациям РА представило новые данные о зарегистрированном вчера ущербе из-за сильного ветра.
23 июня с 19:44 до 20:30 в Ереване зарегистрирован сильный ветер (до 17 м/с, направление северо-западное) и обильный ливень.
В Национальный центр кризисного управления поступили сообщения о том, что в административных районах Ачапняк, Эребуни, Малатия-Себастия, Нор-Норк, Шенгавит-Кентрон ветром повреждены крыши зданий, сломаны деревья, оборваны электрические провода и затоплены подвалы.
На место происшествия выехал пожарный расчет из состава пожарно-спасательных отрядов спасательного управления МЧС города Еревана и Спасательный отряд специального спасательного центра Управления спасательных сил.
Спасатели провели работы по укреплению, демонтажу, разграничению участков, разделке деревьев и дренажу поврежденных элементов кровли. Жертв нет.