Հայաստանում վնասազերծվել են հայտնի անձին սպանելու համար եկած 3 արցախցիներ
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Արցախի Հանրապետության 38-ամյա, 39-ամյա և 62-ամյա քաղաքացիները Արցախից ժամանել են Հայաստան և պատրաստվում են Երևանում սպանել հայտնի մի անձի։
Հունիսի 19-ին Երևան-Երասխ ավտոճանապարհի՝ Արարատի ոսկու կորզման ֆաբրիկայի բանավանին հարակից կամրջի մոտից զենք-զինամթերք պահելու և կրելու կասկածանքով ՀՀ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողները, համագործակցելով ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության, ոստիկանության Արարատի բաժնի իրենց գործընկերների հետ, կամրջի մոտ վնասազերծել են նշված անձանց և տեղափոխել քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչություն, որտեղ փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։
Նախաքննության շահերից ելնելով՝ վնասազերծված անձանց և նրանց կողմից ընտրված թիրախի անունը չի հրապարակվում։

Полиция обезвредила трех граждан Арцаха, прибывших в Ереван с целью убийства известного человека.
Несколько дней назад служащие Главного управления уголовной полиции Полиции РА, реализуя оперативные данные, провели операцию  в Араратской области.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, в Главное управление уголовной полиции поступила оперативная информация о том, что 38-летние, 39-летние и 62-летние граждане Республики Арцах прибыли из Арцаха в Армению и собираются в Ереване убить известного человека.
19 июня по подозрению в ношении оружия и боеприпасов у моста, прилегающего к  Араратской золотоизвлекательной фабрики, на автодороге Ереван-Ерасх сотрудники Главного управления уголовной полиции РА совместно со своими коллегами из Араратского райотдела и Араратского управления полиции, нейтрализовали указанных лиц для передачи в Главное управление криминальной полиции, где готовятся материалы по факту дела.
В интересах предварительного следствия имена нейтрализованных лиц и избранная ими цель не разглашаются.