Համացանցում կեղծ խաղարկություններ են կազմակերպում
Համացանցում կեղծ խաղարկությունների մասին տեղեկություններ են տարածվում, մասնավորապես, իբր «Երևան Սիթի» սուպերմարկետների ցանցը և «Քարֆուր Հայաստանը» 200 սառնարան են նվիրում, որոնք չեն կարող վաճառվել քերծվածքների կամ փոքր վնասների պատճառով: Այդ հայտարարություններում ասվում է, որ անհրաժեշտ է գնալ գրառման մեջ նշված հղումով, մուտքագրել անունը, որից հետո պատահականության սկզբունքով կընտրվեն հաղթողներ։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում «Քարֆուր Հայաստանի» մարկետինգի բաժնի մենեջեր Արմինե Ղազարյանը նշեց՝ «Քարֆուր Հայաստանը» տվյալ խաղարկությունների հետ որևէ առնչություն չունի. «Տվյալ հայտարարությունները իրականությանը չեն համապատասխանում, «Քարֆուր Հայաստանի» պաշտոնական էջերից բացի որևէ այլ էջով խաղարկություն չի կազմակերպվում։ Բոլոր խաղարկությունները, որոնք կազմակերպում ենք մենք, անցկացվում են մեր պաշտոնական էջերում»։
«Երևան Սիթի» սուպերմարկետների ցանցի կոմերցիոն տնօրեն Էմիլ Հովհաննիսյանը մեզ հետ զրույցում ևս հայտնեց, որ նման խաղարկությունները կամ մրցույթները կեղծ են. ««Երևան սիթի» սուպերմարկետների ցանցը դրանց հետ որևէ կապ չունի։ Բոլորը կեղծ էջեր են, ազատ Հայաստան է, ով ինչ ուզում, գրում, հրապարակում է, դժվար է այդքանի դեմ պայքարելը, բայց մենք շուտով հայտարարություն կանենք այդ մասին»։

Аферисты устраивают фальшивые розыгрыши в Интернете от имени «Ереван Сити»
В Интернете ходят слухи о поддельных лотереях, в частности, что сеть супермаркетов «Ереван Сити»  «Карфур Армения» безвозмездно передает 200 холодильников, которые не могут быть проданы из-за царапин или незначительных повреждений. В этих объявлениях говорится, что необходимо перейти по ссылке, указанной в посте, ввести имя, после чего случайным образом будут выбраны победители.
В беседе с Radar Armenia менеджер отдела маркетинга Carrefour Armenia Армине Казарян отметила, что Carrefour Armenia не имеет никакого отношения к этим розыгрышам. «Эти объявления не соответствуют действительности, никакой розыгрыш не проводится ни на одной странице, кроме официальных страниц «Карфур Армения». Все розыгрыши, которые мы организуем, проходят на наших официальных страницах».
Эмиль Ованнисян, коммерческий директор сети супермаркетов «Ереван Сити», сказал нам, что такие розыгрыши или конкурсы являются подделкой. «Сеть супермаркетов «Ереван Сити» не имеет к ним никакого отношения. «Это свободная Армения, каждый пишет, публикует все, что хочет, с этим трудно бороться, но мы скоро сделаем объявление».