Արայիկ Հարությունյանը ներկա է գտնվել «Աշխարհահռչակ հայեր. Արտեմ Պատապուտյան» թեմայով նամականիշի մարման արարողությանը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այսօր Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ներկա է գտնվել «Աշխարհահռչակ հայեր. Արտեմ Պատապուտյան» թեմայով նամականիշի մարման արարողությանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայտնի հայազգի գիտնական, մոլեկուլային կենսաբան Արտեմ Պատապուտյանը, ով 2021թ. ֆիզիոլոգիայի և բժշկության բնագավառում արժանացել է Նոբելյան մրցանակի: Նամականիշի աջ հատվածում ներկայացված է Արտեմ Պատապուտյանին շնորհված Նոբելյան մրցանակի պատկերը:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը ողջունել է ներկաներին և շնորհավորել այս նշանակալի իրադարձության կապակցությամբ: Արայիկ Հարությունյանի խոսքով, այս իրադարձությունը կրկնակի ուրախալի է, քանի որ նամականիշի վրա ներկայացված է հայազգի առաջին Նոբելյան մրցանակակրի պատկերը: «Պարոն Պատապուտյան, ողջունում եմ Ձեզ: Ուրախ եմ, որ հյուրընկալվել եք Հայաստանում, հատկապես՝ այդ իրադարձությունից հետո: Մեզ համար մեծ պատիվ է: Նաև պատիվ է, որ Հայաստանի խորհրդանիշներից մեկի վրա, այս դեպքում՝ նամականիշի վրա Ձեր պատկերն է: Այս օրը, կարծում եմ, հիշարժան կլինի ոչ միայն այստեղ ներկա գտնվողների, այլ նաև ֆիլատելիստների համար, որոնք մեծ սիրով իրենց հավաքածուներում կունենան այս նամականիշը»,-նշել է Արայիկ Հարությունյանը:
Նամականիշը մարել են Արայիկ Հարությունյանը, Արտեմ Պատապուտյանը, Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Թռչունյանը, Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Անի Իսպիրյանը, «Հայփոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
350 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի դիզայնի հեղինակը Դավիթ Դովլաթյանն է: Այն տպագրվել է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը` 20 000 տպաքանակով:

Араик Арутюнян присутствовал на церемонии погашения почтовых марок "Всемирно известные армяне: Артем Патапутян
14 июня руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян присутствовал в Национальной галерее Армении на церемонии погашения почтовых марок «Всемирно известные армяне: Артем Патапутян».
На марке изображен известный армянский ученый, молекулярный биолог Артем Патапутян, который в 2021 году был удостоен Нобелевской премии по физиологии и медицине. Справа на марке изображена Нобелевская премия, присужденная Артему Патапутяну.
Руководитель Аппарата Премьер-министра поприветствовал присутствующих и поздравил их со знаменательным событием. По словам Араика Арутюняна, это событие вдвойне радостно, так как на марке изображен первый армянин, лауреат Нобелевской премии.
«Господин Патапутян, приветствую вас. Я рад, что вы находитесь в Армении, особенно после этого события. Это большая честь для нас. Для нас честь иметь ваше изображение на одном из символов Армении, в данном случае на марке. Думаю, этот день запомнится не только присутствующим здесь, но и филателистам, которые с большим удовольствием будут иметь эту марку в своих коллекциях», - сказал Араик Арутюнян.
Погасили марку Араик Арутюнян, Артем Патапутян, заместитель министра высоких технологий Давид Саакян, заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Карен Трчунян, заместитель министра экономики Ани Испирян, генеральный директор Айпост Айк Карапетян, президент Ассоциация филателистов Армении Овик Мусаелян.
Автором дизайна марки номиналом 350 драмов является Давид Довлатян. Она была напечатана французской типографией Cartor тиражом 20 000 экземпляров.