Պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը կմնա կալանքի տակ
Վերաքննիչ դատարանը, Լուսինե Հովհաննիսյանի նախագահությամբ, մերժել է Արմեն Գրիգորյանի կալանավորման դեմ փաստաբանների բողոքը։
«Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանն այս կապակցությամբ տեղեկացրել է. «Որոշումը կանխատեսելի էր՝ հաշվի առնելով Արմեն Գրիգորյանի նկատմամբ քրեական հետապնդման քաղաքական ու խտրական բնույթը։ Մնացած մեկնաբանությունները՝ որոշմանը ծանոթանալուց հետո»։
Հիշեցնենք՝ Գրիգորյանը կալանավորվել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտում ազգային արժանապատվությունը հրապարակայնորեն նվաստացնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 226-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցանք կատարելու համար։

Продюсер Армен Григорян останется под стражей
Апелляционный суд под председательством Лусине Ованнисян отклонил жалобу на арест Армена Григоряна. Об этом на своей странице в Facebook написал соучредитель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян.
«Решение было предсказуемым, учитывая политический и дискриминационный характер уголовного преследования в отношении Армена Григоряна. Остальные комментарии после ознакомления с решением», - написал Меликян.
Напомним, что продюсер Армен Григорян был арестован в середине мая. Ему предъявлено обвинение по ч.2 статьи 226 за высказывания в интервью, где он назвал половину жителей Ширака и Араратской долины «турками».