ՀՀ քննչական կոմիտեն պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ 2022 թվականի հունիսի 1-ին հրապարակայնորեն ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ նախատեսվել էր այս շաբաթվա ընթացքում կազմակերպել 2020 թվականի Արցախյան պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողների ու հարազատների հանդիպումը Քննչական կոմիտեի նախագահի հետ:
Կոմիտեի պաշտոնատար անձի միջոցով դեռևս հունիսի 7-ին իրազեկվել է հիշյալ հանդիպումը 2022 թվականի հունիսի 10-ին՝ ժամը 18:00-ին կազմակերպելու վերաբերյալ և փոխանցվել համապատասխան հրավեր: ՔԿ-ից տեղեկացնում են, որ ծրագրված հանդիպումը չի կայացել զոհված զինծառայողների ծնողների ու հարազատների չներկայանալու պատճառով:

Родители и родственники погибших военнослужащих не явились на встречу с председателем Следственного комитета
Следственный комитет РА официально сообщает, что согласно договоренности, достигнутой публично 1 июня 2022 года, на этой неделе планировалось организовать встречу родителей и родственников военнослужащих, погибших в Арцахской войне 2020 года, с председателем Следственного комитета.
Через должностное лицо Комитета 7 июня об указанном собрании проведение которого было назначено на 10 июня 2022 года в 18:00 часов было проинформировано и направлено соответствующее приглашение. В СК сообщают, что запланированная встреча не состоялась из-за отсутствия родителей и родственников погибших военнослужащих.