Արցախում գազամատակարարումը կարճ ժամկետում կվերականգնվի. ադրբեջանական կողմը սկսել է վերանորոգումը
Մարտի 8-ից ի վեր ՀՀ կառավարության ու ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ իրականացվող բանակցությունների շնորհիվ ադրբեջանական կողմն այսօր սկսել է վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքները:
Արցախի տեղեկատվական շտաբի փոխանցմամբ՝ պայմանավորվածության համաձայն, գազամատակարարումը կարճ ժամկետում կվերականգնվի, և Արցախի իշխանությունները գործադրում են բոլոր ջանքերը, որ դա տեղի ունենա ժամ առաջ:
Միևնույն ժամանակ, հորդորում ենք բոլոր բաժանորդներին՝ պահպանել զգոնություն և համոզվել, որ գազամատակարարման վերականգնման պահին գազի արտահոսք ու արտակարգ պատահար տեղի չունենա։
Արցախի կառավարությունը հայցում է բոլոր քաղաքացիների ներողամտությունը հարուցված դժվարությունների համար և հավաստիացնում, որ Արցախի առջև ծառացած բոլոր հիմնախնդիրները կարող ենք հաղթահարել մեր միասնականության, վճռականության ու համբերության միջոցով»,- ասված է շտաբի հայտարարության մեջ:

Ремонт газопровода в Арцахе начат — ремонтирует азербайджанская сторона
Благодаря переговорам при поддержке правительства Армении и российских миротворцев от 8 марта азербайджанская сторона сегодня приступила к ремонту поврежденного газопровода. Поэтому, согласно договоренности, подача газа будет восстановлена   в короткие сроки.
Власти Арцаха прилагают все усилия, чтобы это произошло как можно скорее. В то же время призываем всех потребителей быть бдительными и следить за тем, чтобы при восстановлении газоснабжения не было утечки газа и аварийных ситуаций.
Правительство Арцаха приносит извинения всем гражданам за причиненные трудности, заверяет, что благодаря нашему единству, решительности и терпению мы сможем преодолеть все проблемы, стоящие перед Арцахом, — сообщает Инфоштаб НКР.