Հացահատիկի ու շաքարավազի պաշարները բավարար են
«Այս պահին հացահատիկի և շաքարավազի բավարար պաշարներ կան, դեֆիցիտ չի սպասվում». այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի մամուլի քարտուղար Գայանե Անտոնյանը՝ մեկնաբանելով Ռուսաստանի Տնտեսական զարգացման նախարարության հայտարարությունը, ըստ որի՝ ՌԴ Արդյունաբերության և առևտրի նախարարության տրամադրած լիցենզիաների միջոցով բոլոր ԵԱՏՄ երկրները կարող են ներմուծել հացահատիկի հավելյալ քանակություն՝ 1 տարվա համար։
Այլ երկրներից ներմուծման հնարավորություններին անդրադառնալով՝ Անտոնյանն ասաց, որ հստակություն դեռևս չկա, բայց քննարկումների մեջ են։
Էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի քարտուղարը նշեց նաև, որ նախարար Վահան Քերոբյանը Դոհայից նոր է վերադարձել, որտեղ քննարկվել են և կարևորվել պարենային անվտանգության թեմաները։

В Армении достаточно зерна и сахара
«На данный момент запасов зерна и сахара достаточно, дефицита не ожидается». Об этом в беседе с Radar Armenia заявила пресс-секретарь министра экономики РА Гаяне Антонян, комментируя заявление Минэкономразвития России, согласно которому все страны ЕАЭС могут импортировать дополнительные объемы зерна в течение 1 года по лицензиям, выданным Министерством промышленности и торговли РФ.
Коснувшись возможностей импорта из других стран, Антонян сказал, что ясности пока нет, но они обсуждаются.
Пресс-секретарь Минэкономики отметила, что министр Ваан Керобян только что вернулся из Дохи, где обсуждались темы продовольственной безопасности.