ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը տեղեկացնում է, որ Երևանի տարբեր վարչական շրջաններում բնակվող քաղաքացիներից ահազանգեր է ստացել այն մասին, որ ինչ-որ մարդիկ մեքենաների թափքերի միջից թռչնամիս են վաճառում մայրաքաղաքի շենքերի բակերում և սեփական տների մոտ:
Ըստ տեսչական մարմնի՝ այդ թռչնամիսը կարող է վտանգավոր լինել առողջության համար՝ դրանց նկատմամբ որևէ վերահսկողություն չի իրականացվել։ Նաև հորդորում են ոչ մի դեպքում այն չգնել:
Հայտարարության համաձայն. «Թռչնամսի ապօրինի վաճառքը նկատելու դեպքում այն վաճառող անձանց, նրանց մեքենայի մասին տվյալները՝ մակնիշը, պետհամարանիշը, խնդրում ենք տրամադրել ՀՀ ոստիկանությանը, Երևանի քաղաքապետարանին և վարչական շրջաններին՝ թեժ գծերի միջոցով»:

Незаконная продажа курицы в Ереване, птицы могут быть опасны для здоровья
Инспекция продовольственной безопасности РА сообщает, что от граждан, проживающих в разных административных районах Еревана, поступили сообщения о том, что некоторые люди продают птицу из багажника автомобилей во дворах столичных домов, возле собственных домов.
По данным инспекции, эти птицы могут быть опасны для здоровья, граждан призывают не покупать их ни при каких обстоятельствах.
Согласно заявлению. "Если вы заметили незаконную продажу мяса птицы, просьба сообщить информацию о лицах, продающих его, их автомобиле, марке, госномере в Полицию РА, мэрию Еревана и административные районы по горячим линиям".