48 մլն եվրո ներդրումային ծրագիր, 400-450 նոր աշխատատեղ Սևանում
ՀՀ կառավարությունն այսօր համաձայնություն տվեց 48 մլն եվրո ծավալով խոշոր ներդրումային ծրագրի համար Սևան համայնքից գյուղատնտեսական նշանակության հողամաս օտարելու նախագծին։ 51.4 հա հողամասն ուղղակի վաճառքով կօտարվի Էդուարդ Օհանյանին։
Որոշման նախագծի համաձայն՝ ստեղծվելու են 400-450 նոր աշխատատեղեր։ Նախատեսվում է կառուցել խոշոր արտադրական ջերմոցային համալիր։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն, անդրադառնալով թեմային, ընդգծեց. «Այս և մյուս ներդրումային ծրագրերի դեպքում, երբ դե յուրե որոշումները կայացված են, պետք է հոգ տանել, որ այդ ճանապարհին հաջորդ օղակներում արհեստական խոչընդոտներ չստեղծվեն, ու ծրագիրը բնականոն հունով առաջ գնա»։

Инвестиционная программа на 48 млн евро, 400-450 новых рабочих мест в Севане
Сегодня правительство Армении одобрило проект по отчуждению земли сельскохозяйственного назначения у общины Севан по крупной инвестиционной программе стоимостью 48 миллионов евро. Земля площадью 51,4 га будет продана непосредственно Эдуарду Оганяну.
Согласно проекту решения, будет создано 400-450 новых рабочих мест. Планируется строительство крупного производственного тепличного комплекса.
Касаясь темы, премьер-министр Никол Пашинян подчеркнул: «В случае с этими другими инвестиционными программами, когда решения де-юре приняты, необходимо позаботиться о том, чтобы не создавать искусственных препятствий в следующих инстанциях на этом пути, и чтобы программа продвигалась в обычном режиме».