Մայքլ Ջեքսոնի չհրապարակված 12 ձայներիզ է հայտնաբերվել (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Պոպ-արքա Մայքլ Ջեքսոնի չհրապարակված ձայնագրություններով 12 ձայներիզ են գտել․ գրում է The Hollywood Reporter թերթը: Դրանք հայտնաբերվել են  Կալիֆոռնիայի լքված պահեստում։
Նշվում է, որ դրանք ձայնագրվել են մինչև «The Dangerous» ալբոմի թողարկումը՝ մոտավորապես 1989-91թթ․։ Հավաքածուն հայտնաբերած ամերիկացու խոսքով՝ պահեստը նախկինում պատկանել է երաժշտական պրոդյուսեր և երգիչ Բրայան Լորենին։
Չհրապարակված ձայնագրությունների թվում կա մի երգ, որը կոչվում է «Don' t Believe It», որը, կարծես, վերաբերում է պոպ-աստղի մասին լրատվամիջոցներում շրջանառվող լուրերին: Երգի մթնոլորտն ու ոճը համապատասխանում են այն ժամանակ Ջեքսոնի թողարկած երաժշտության ոճին։
Մեկ այլ ձայնագրության մեջ կարելի է լսել, թե ինչպես է Ջեքսոնը բացատրում «Seven Digits» երգի իմաստը, որ վերաբերում է դիահերձարանում դիակների ստացած նույնականացման համարին։ Ամենահետաքրքիր երգերից մեկը կոչվում է «Truth on Youth», որն, ըստ երևույթին, Ջեքսոնի և LL Cool J-ի ռեփ դուետն է: Ռեփերը նախկինում խոսել է Ջեքսոնի հետ աշխատելու մասին՝ հաստատելով, որ նրանք միասին երաժշտություն են ձայնագրել։ Այս երգը առանձնանում է նրանով, որ Ջեքսոնը ռեփ է կարդում։
Ի դժբախտություն Մայքլ Ջեքսոնի մոլի երկրպագուների, ձայներիզները չեն հրապարակվի, և դրանք հայտնաբերած մարդը, հավանաբար, կլինի այն քչերից մեկը, ով երբևէ կլսի այդ երգերը։

The Hollywood Reporter reports that 12 cassette tapes with unpublished recordings of pop king Michael Jackson were found in an abandoned warehouse in California.
They were said to have been recorded before the release of "The Dangerous" album around 1989-91. According to the American who discovered the collection, the warehouse used to belong to music producer and singer Brian Loren.
Among the unreleased recordings is a song called "Don't Believe It, "which refers to the media rumors about the pop star.
In another recording, Jackson explains the meaning of the song "Seven Digits," which refers to the identification number given to corpses at the morgue. One of the more interesting tracks is "Truth on Youth," a rap duet between Jackson and LL Cool J. The rapper has previously spoken about working with Jackson, confirming that they have recorded music together. This song is distinguished by the fact that Jackson raps.
Unfortunately for avid Michael Jackson fans, the tapes will not be released, and the person who discovers them will likely be one of the few who will ever hear the songs.