Shutdown-ի հետևանքները. ամերիկացիները՝ սննդի հերթերում (ՖՈՏՈՇԱՐՔ)
Ամերիկայի տարբեր քաղաքներում մարդիկ սննդաբաշխման կետերի մոտ հերթեր են կանգնել անհրաժեշտ մթերք ստանալու նպատակով։ Վաշինգտոնում շարունակվող կառավարության ֆինանսավորման շուրջ քաղաքական տարաձայնությունների հետևանքով պետական կառույցների մի մասը դեռ չի աշխատում, ինչի պատճառով հազարավոր պետական ծառայողներ արդեն մի քանի շաբաթ է՝ չեն ստացել աշխատավարձ։
Սոցիալական վիճակը բարդացել է նաև այն պատճառով, որ դաշնային սննդային օգնության ծրագրերը գործում են ուշացումներով։ Շատ ընտանիքներ ստիպված են դիմել օգնության ոչ միայն իրենց, այլև՝ ընտանի կենդանիների համար սնունդ ապահովելու նպատակով։
Radar Armenia-ն ֆոտոշարքով ներկայացնում է մարդկանց առօրյան, կամավորների աջակցությունը և այն մթնոլորտը, որը ձևավորվել է տնտեսական դժվարությունների ու շաթդաունի պայմաններում։

The consequences of the shutdown: Americans in food lines (PHOTOS)
In various cities in America, people have lined up at food distribution points to receive necessary food. Due to ongoing political disagreements in Washington over government funding, some state institutions are still not operating, resulting in thousands of civil servants not receiving their salaries for several weeks.
Delays in federal food assistance programs have also complicated the social situation. Many families are forced to seek help not only to feed themselves, but also to feed their pets.
Radar Armenia presents a photo series depicting people's daily lives, the support of volunteers, and the atmosphere that has emerged amid economic difficulties and the shutdown.