ԱՄՆ-ն կրկին հզոր դարձնել խոստացող նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը միշտ չէ, որ մեքենայի ընտրության հարցում հայրենասեր է։
1964թ. Նյու Յորքի ռազմական ակադեմիան ավարտելուց հետո Թրամփը մտածում էր կինոդպրոց ընդունվելու մասին, սակայն, ի վերջո, որոշեց, որ անշարժ գույքն ավելի եկամտաբեր բիզնես է։
22 տարեկանում նա սկսեց աշխատել իր հոր ընկերությունում և 3 տարի անց ղեկավարեց այն։
Թրամփի առաջին խոշոր նախագիծը դարձել է 1983թ. կառուցված 68-հարկանի Trump Tower երկնաքերը Մանհեթենի 5-րդ պողոտայում։
Էլիտար բարձրահարկ շենքերը Թրամփի այցեքարտն են դարձել։
Գործարարի առաջին մեքենան բրիտանական Rolls-Royce Silver Cloud-ն է։ Ամերիկացիները կատակում էին, որ հաղթանակի դեպքում թիվ մեկ մեքենան կդառնա ոչ թե Cadillac-ը, այլ Rolls-Royce-ը։

From Camaro to Diablo, what Trump likes to drive (PHOTOS)
President-elect Donald Trump, who promises to make America strong again, is not always a patriot when choosing a car.
After graduating from the New York Military Academy in 1964, Trump considered entering film school but ultimately decided that real estate was a more profitable business.
At 22, he started working in his father's company and became its manager three years later.
Trump's first major project was the 68-story Trump Tower skyscraper built in 1983 on Manhattan's 5th Avenue.
Elite high-rise buildings have become Trump's business card.
The businessman's first car is the British Rolls-Royce Silver Cloud. The Americans joked that the number one car would not be Cadillac but Rolls-Royce in case of victory.