«Անհնար է միաժամանակ լինել ԵԱՏՄ-ում և ԵՄ-ում». Գալուզին
ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը հայտարարել է, թե անհնար է միաժամանակ լինել ԵԱՏՄ-ում և ԵՄ-ում, բայց ընտրությունը Հայաստանի ձեռքում է. միայն նա պետք է որոշի, թե որտեղ է ավելի շահավետ գտնվել։
«Հուսով ենք, որ ԵԱՏՄ-ին անդամակցության բոլոր օգուտները և ԵԱՏՄ-ի հետ խզումից առաջացած կորուստների մասշտաբները կբացատրվեն հայ հասարակությանը, որպեսզի հայ հասարակությունը օբյեկտիվ պատկերացում ունենա իրականության նկատմամբ»,- ասել է նա՝ РИА Новости-ին տված հարցազրույցում։
Գալուզինն ընդգծել է, որ ԵԱՏՄ-ն հավասար իրավունքներով պետությունների միավորում է, մինչդեռ ԵՄ-ն, նրա խոսքով, «մի կառույց է, որտեղ իրականությունից կտրված բրյուսելյան բյուրոկրատների կողմից ռուսատյաց նարատիվներ են թելադրվում»։

"It is impossible to simultaneously be in the EAEU and the EU." Galuzin
Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin stated that simultaneously being in the EAEU and the EU is impossible. Still, Armenia's choice is in its hands: only it must decide which is more profitable.
"We hope that all the benefits of membership in the EAEU and the scale of the losses resulting from the break with the EAEU will be explained to the Armenian society so that the Armenian society has an objective idea of ​​reality," he said in an interview with RIA Novosti.
Galuzin emphasized that the EAEU is a union of states with equal rights. At the same time, he said the EU "is a structure where Russophobic narratives are dictated by Brussels bureaucrats who are disconnected from reality."