«Սերժ Սարգսյանը Հայաստանը դարձրեց կոնցլագերի անդամ». Լևոն Բարսեղյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի «Radar զրույց» հաղորդաշարի հյուրը ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ Լևոն Բարսեղյանն է։
Նա անդրադարձել է Հայաստանի ներքաղաքական կյանքում տեղի ունեցող զարգացումներին, խոսել արտահերթ և հերթական ընտրությունների գնալու հեռանկարների, ԵՄ անդամության թեկնածու դառնալու վերաբերյալ հանրաքվեի անցկացման ու ԵՄ անդամ դառնալու իրատեսականության մասին։
Լևոն Բարսեղյանի խոսքով՝ Հայաստանը դրսից բազմաթիվ հարվածներ է ստանում, և քաղաքական դաշտում խաղացողների զգալի աղքատություն կա։ Ըստ նրա՝ ԵՄ-ի մտքին կա, որ Հայաստանը դեպի ԵՄ գնա, բայց կախված է իշխանության տնային աշխատանքից։
Այս համատեքստում Բարսեղյանը հիշում է, թե ինչպես էր Սերժ Սարգսյանը 3 տարի բանակցում, բայց կես ժամվա մեջ Պուտինն ահաբեկեց՝ չէ, չի լինի, և նա Հայաստանը դարձրեց «կոնցլագերի» անդամ. «Պուտինը շանտաժ էր անում Սերժ Սարգսյանին, ինքն էլ ասաց՝ Հայաստանը ուզում է ԵՏՄ անդամ դառնալ. ստում էր»։

"Serzh Sargsyan made Armenia a member of the concentration camp." Levon Barseghyan (VIDEO)
The guest of Radar Armenia's "Radar Chat" program is Levon Barseghyan, the chairman of the board of the "Asparez" club of journalists.
He referred to the developments in Armenia's domestic political life, talked about the prospects of going to extraordinary and regular elections, holding a referendum on becoming a candidate for EU membership, and the realism of becoming a member of the EU.
According to Levon Barseghyan, Armenia receives many blows from outside, and there is a significant shortage of political players. He says the EU wants Armenia to join the EU, but it depends on the government's homework.
In this context, Barseghyan remembers how Serzh Sargsyan negotiated for three years, but after half an hour, Putin intimidated: no, it won't happen, and he made Armenia a member of the "concentration camp." "Putin was blackmailing Serzh Sargsyan; he said Armenia wants to join the EEU. He was lying."