«Սկսվում է կարևոր, գուցե կոնֆլիկտային գործընթաց». Բորիս Նավասարդյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի «Radar զրույց» հաղորդաշարի հյուրը Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանն է։
Նա անդրադարձել է ԶԼՄ-ների գործունեությանը, լրագրողի աշխատանքը դիտարկել ազգային անվտանգության հարցերի համատեքստում։
Բորիս Նավասարդյանը նշեց, որ ԱՄՆ ՄԶԳ-ն Հայաստանում մեծ ծրագիր է սկսել՝ բարելավելու համար հանրային հաղորդակցության ոլորտը. «ԵՄ-ը նույն ծավալի ծրագիր է սկսելու Հայաստանում»։
Խոսելով ոլորտային խնդիրների մասին՝ հարց տվեց, թե ինչու՞ է ուշանում պաշտոնական տեղեկությունը, ապա հիշեցրեց, որ պատերազմի և քովիդի ժամանակ դեպքեր կային, երբ պաշտոնական տեղեկությունը չէր համապատասխանում իրականությանը․

"An important, maybe conflict process is starting." Boris Navasardyan (VIDEO)
Boris Navasardyan, the president of the Yerevan press club, will be the guest of Radar Armenia's "Radar chat" program.
He referred to mass media activities, considering the journalist's work in the context of national security issues.
Boris Navasardyan mentioned that USAID has started a big project in Armenia to improve public communication. "The EU will start a program of the same volume in Armenia."
Speaking about sectoral issues, he asked why the official information was delayed, then said that during the war and COVID-19, there were cases when the official information did not correspond to reality.