«Սերժ Սարգսյանի մոտ «Մարտի 1»-ի մասին խոսելիս բռնկումներ են լինում». Արման Գալոյան  (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վաղը կլրանա 2008թ․ մարտի 1-ի իրադարձությունների 16-րդ տարելիցը։ Նա անդրադարձել է այդ իրադարձություններին, սահմանադրական կարգի տապալմանը, ՊՆ 0038 հույժ գաղտնի հրամանին, ԼՂ-ից Հայաստան բերված մեծ քանակությամբ զորամիավորումների, այդ թվում՝ դիպուկահարների առկայությանը, «Մարտի 1»-ի վերաբացված գործին և Սերժ Սարգսյանի հայտարարություններին։
Գալոյանի խոսքով՝ 2008թ․ մարտի 1-ին իշխանությունը նախընտրեց ցուցարարներին գնդակահարել, քանի որ Ռոբերտ Քոչարյանը չէր պատրաստվում իշխանությունը թողնել ընդդիմությունը. «Մարտի 1-ին պետության ողնաշարը կոտրվեց, տապալվեց սահմանադրական կարգը։ Մարտի 1-ին Ղարաբաղից մեծ քանակությամբ զորք էր բերվել Հայաստան»։
Լրագրողի դիտարկմամբ՝ «Մարտի 1»-ի գործն, ընդհանուր առմամբ, բացահայտված է, բայց մեղավորները պատժված չեն. «Մարտի 1»-ի գործը վերաբացվեց, բայց անփառունակ ավարտ ունեցավ։ Ինչ վերաբերում է Սերժ Սարգսյանի հայտարարություններին, լավ կլիներ՝ ինքը մեկնաբաներ դրանք։ Սերժ Սարգսյանի մոտ բռնկումներ են լինում, երբ «Մարտի 1»-ի մասին է խոսում։ Սարգսյանն, ըստ էության, լեգիտիմացնում է «Մարտի 1»-ի սպանությունները»։

Journalist Arman Galoyan is a guest of Radar Armenia's "Radar Conversation" program.
Tomorrow will be the 16th anniversary of the March 1, 2008 events. He referred to those events, the overthrow of the constitutional order, the top-secret order of the Ministry of Defense 0038, the presence of a large number of military units, including snipers, brought from Nagorno-Karabakh to Armenia, the reopened case of "March 1" and Serzh Sargsyan's statements.
According to Galoyan, on March 1, 2008, the government chose to shoot the protesters because Robert Kocharyan was not going to leave the government to the opposition. "On March 1, the backbone of the state was broken, and the constitutional order was overthrown. On March 1, many troops were brought from Karabakh to Armenia."
According to the journalist's observation, the "March 1" case has generally been revealed, but the culprits have not been punished. The "March 1" case was reopened but ended ingeniously. As for Serzh Sargsyan's statements, it would be good if he commented on them. Serzh Sargsyan has outbursts when he talks about "March 1". Sargsyan legitimizes the killings of "March 1".