«Հասարակությունը Ռուսաստանից եկող տեղեկատվությանը պետք է մեծ վերապահումներով վերաբերի». Աշոտ Մելիքյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի «Radar զրույց» հաղորդաշարի հյուրը «Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտե» ՀԿ նախագահ Աշոտ Մելիքյանն է։ Նա անդրադարձել է խոսքի ազատությանը, լրագրողական էթիկայի պահպանմանը, բարդ իրավիճակներում մասնագիտական գործունեությանը, խոսքի ազատության խախտումներին, ինչպես նաև հանրային մուլտիպլեքսից ռուսական ալիքները հանելու անհրաժեշտությանը։
Աշոտ Մելիքյանի խոսքով՝ պետք է լրջորեն քննարկել ռուսական ալիքների դուրսբերումը հանրային մուլտիպլեքսից. «Հանրային մուլտիպլեքսում պետք է լինեն միայն հայկական հեռարձակողները։ Բանակցություններով կարելի է հասնել նրան, որ ռուսական ալիքների քաղաքական ծրագրերը փոխարինվեն ժամանցայինով։ Պետք է բացատրել, որ ցեխ շպրտելը պետության վրա չի կարող հանդուրժվել։ Հասարակությունը Ռուսաստանից եկող տեղեկատվությանը պետք է մեծ վերապահումներով վերաբերի»։

"Society should treat the information coming from Russia with great reservations." Ashot Melikyan (VIDEO)
The guest of Radar Armenia's "Radar Conversation" program is Ashot Melikyan, the chairman of the "Committee for the Protection of Freedom of Speech" NGO. He referred to freedom of speech, the maintenance of journalistic ethics, professional activity in difficult situations, violations of freedom of speech, and the need to remove Russian channels from the public theater.
Ashot Melikyan says removing Russian channels from the public theater should be seriously discussed. "Only Armenian broadcasters should be in the public theater. Through negotiations, it is possible to achieve that entertainment replaces the political programs of Russian channels. It should be explained that throwing mud at the state cannot be tolerated. The public should treat the information coming from Russia with great reservations."