Սովետական բանակը չի կարող 21-րդ դարում պաշտպանել Հայաստանին. Դավիթ Ստեփանյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի «Radar զրույց» հաղորդաշարի հյուրը քաղաքական վերլուծաբան Դավիթ Ստեփանյանն է։ Նա անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին, խոսել արևմտյան հարթակներից Ադրբեջանի խուսափելու, ԱՄՆ-ից ու ԵՄ-ից հնչող հայտարարությունների, ինչպես նաև մոտ ապագայում խաղաղության պայմանագրի ստորագրման հնարավորության մասին։
Նրա խոսքով՝ Ալիևը անմեղսունակ պահվածք է դրսևորում և կորցրել է իրականության զգացումը. «ԱՄՆ-ն Բաքվին նախազգուշացնում է, որ հարձակման իրավունք չունի։ ԱՄՆ-ն միակ երկիրն է աշխարհում, որը կարող մի զանգով պատերազմ կանգնեցնել։
Սովետական բանակը 21-րդ դարում չի կարող պաշտպանել Հայաստանին։ Խաղը տանուլ կտանք, եթե Հայաստանը հաստատի Մոսկվայի բանակցություններին իր մասնակցությունը։
Պետք է ամեն ինչ անել, որ Արևմուտքը թույլ չտա, որ Ադրբեջանը հարձակվի Հայաստանի վրա։
Ռուսաստանը Հայաստանին «քցել է». ՌԴ-ն դաշնակից չէ։
Հնարավոր է խաղաղության պայմանագիր կնքել, եթե Ալիևը ետդարձ կատարի։ Ալիևը գնում է միջազգային իրավունքի և խոշոր դերակատարների դեմ»։

Гостем программы «Радар интервью» в студии «Radar Armenia» стал политолог Давид Степанян. Он коснулся армяно-азербайджанских отношений, рассказал об уклонении Азербайджана от западных платформ, заявлениях США и ЕС, а также о возможности подписания мирного договора в ближайшем будущем.
По его словам, Алиев ведет себя безумно и потерял чувство реальности. "США предупреждают Баку, что они не имеют права нападать. США — единственная страна в мире, которая может остановить войну одним призывом, одним звонком.
Советская армия не сможет защитить Армению в XXI веке. Мы проиграем игру, если Армения подтвердит свое участие в московских переговорах.
Необходимо сделать все, чтобы Запад не позволил Азербайджану напасть на Армению.
Россия «кинула» Армению. Россия не союзник.
Подписать мирный договор возможно, если Алиев ответит взаимностью. Алиев идет против международного права и основных игроков».