«Ինչո՞ւ ես, որովհետև ամբողջ էությամբ նվիրված եմ Հայաստանին». Արտակ Զեյնալյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի «Radar Զրույց» հաղորդաշարի շրջանակներում Երևանի փողոցներով շրջել և զրուցել ենք «Հանրապետություն» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանի հետ։
Նա պատմել է՝ ինչպես է համաձայնվել գլխավորել կուսակցության նախընտրական ցուցակը Երևանի ավագանու ընտրություններում, անդրադարձել է Երևանի խնդիրներին, խոսել անելիքներից, երևանցիների կորցրած ժամանակը ետ բերելու մասին իրենց հայտարարություններից, ինչպես նաև բացատրել, թե ինչու պետք է երևանցին իր քվեն հենց Արտակ Զեյնալյանին ու իր թիմին տա։
Խոսելով «Հանրապետություն» կուսակցության առաջին համարը զբաղեցնելու մասին՝ Արտակ Զեյնալյանը պատմեց, որ ինքնաբացարկ էի հայտնել, բայց, ի վերջո, ենթարկվել է մեծամասնության որոշմանը։ Ըստ նրա՝ ընտրված քաղաքապետը պետք է լինի այն հղումը, որի միջոցով բոլորը կապված կլինեն միմյանց. «Ապավինում եմ ինտելեկտուալ երևանցու կամքին։ Առաջնայինը Երևանի և երևանցու շահն է։ Մենք պետք է մեր օրինակով ցույց տանք, թե ինչպես է պետք խոսել, մտածել և գործել։ Մենք ոչ մեկի նկատմամբ թշնամաբար չենք տրամադրված։

Within the "Radar Conversation" program, we walked the streets of Yerevan and talked with Artak Zeynalyan, the mayoral candidate of the "Republic" party.
He told how he agreed to lead the pre-election list of the party in the elections of the Yerevan Council of Elders, referred to Yerevan's problems, talked about what needs to be done, their statements about recovering the lost time of Yerevan citizens, and also explained why Yerevan residents should vote for Artak Zeynalyan and his team.
Speaking about taking first place in the "Republic" party, Artak Zeynalyan said that I had submitted my resignation, but ultimately, I submitted to the majority's decision. According to him, the elected mayor should be the link through which everyone will be connected. "I rely on the will of the intellectual of Yerevan. The primary thing is the interest of Yerevan and the people of Yerevan. We must show by our example how to speak, think and act. We are not hostile towards anyone.