«40 տոննա ալյուրը 120 հազար հոգու օրական նորմն է». Լևոն Բարսեղյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ Լևոն Բարսեղյանը։
Նա անդրադարձել է Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, խոսել ներքաղաքական խմորումների, ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու մասին։
Նրա խոսքով՝ եթե Արայիկ Հարությունյանն անգամ հրաժարական տա, շատ բարդ է լինելու Արցախում որևէ ընտրություն կազմակերպել, քանի որ այնտեղ ամեն ցնցում Ալիևին հարձակման լրացուցիչ շանս է տալու։ Անդրադառնալով Ադրբեջանի Կարմիր մահիկի կողմից Արցախ ուղարկված հումանիտար օգնությանը՝ նա նկատեց. «40 տոննա ալյուրը 120․000 հոգու օրական նորմն է։ Հայաստանը Ալիևի դեմ քաղաքական լուրջ արշավ ծավավելու բազմաթիվ հիմքեր ունի։ Ադրբեջանն ամեն օր առիթ է տալիս, որ Հայաստանն ամեն օր դիմի ՄԱԿ-ի ԱԽ»։
Բարսեղյանը գտնում է, որ համաշխարհային քարոզի տեսանկյունից Հայաստանը պետք է բավականաչափ կոշտ միջոցների դիմի, աշխարհին հասկացնի, որ սա պատերազմ է բռնապետության և ժողովրդավարության միջև։

"40 tons of flour is the daily norm for 120 thousand people." Levon Barseghyan (VIDEO)
Levon Barseghyan, the chairman of the board of the "Asparez" Club of journalists, is the guest of the "Radar Chat" program at the Radar Armenia booth.
He referred to the humanitarian crisis created in Artsakh and talked about the internal political turmoil and escaping the created situation.
According to him, even if Araik Harutyunyan resigns, organizing any elections in Artsakh will be very difficult because every shock there will give Aliyev an additional chance to attack. Referring to the humanitarian aid sent to Artsakh by the Red Crescent of Azerbaijan, he noted, "40 tons of flour is the daily norm for 120,000 people. Armenia has many reasons to launch a serious political campaign against Aliyev. Azerbaijan gives every day an opportunity for Armenia to address the UN Security Council daily."
Barseghyan believes that from the point of view of global propaganda, Armenia should resort to strenuous enough measures to make the world understand that this is a war between dictatorship and democracy.