Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Կամո Սարգսյանը։ Նա անդրադարձել է վերջին շրջանում հանրապետությունում ջրանջատումների խնդրին, հանձնաժողովի վերահսկողական գործառույթներին, խոսել լուծումներից, ջրի սակագնի վրա ազդեցություն ունեցող գործոնների, ինչպես նաև հանրությանն իրազեկելու պարտավորության և այն ակտիվացնելու մասին։
Սարգսյանի խոսքով՝ ջրանջատումներ հարցում մի կողմից ջրաքանակի նվազումն է իր սև գործն անում, մյուս կողմից՝ ջրագծերի վթարները. «Այս տարի ջրագծերի 8-9 մեծ վթար է եղել, որոնք մարդկանց մոտ դժգոհություններ են առաջացրել։ ՀԾԿՀ-ն ջրանջատումների հետևանքների ուսումնասիրություն է իրականացնում։ Ունենք ջրաքանակի պակաս և ժառանգություն ստացած ջրագծերի հին ցանց։ Ջրագծերի վթարների մեծ մասը կապված է արտակարգ ջրասպառման հետ։ Ջրային ցանցը պատրաստ չէ ընդլայնումների և գերլարված է աշխատում։ Ջրագծերի վթարների հիմնական պատճառը համակարգի հնությունն է»։
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Կամո Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ «Վեոլիա ջուր»-ը ջրի սակագինը նույնը թողնելու հայտ է ներկայացրել ՀԾԿՀ։

"We have a shortage of water and an old network of inherited water lines." Kamo Sargsyan (VIDEO)
Kamo Sargsyan, a Public Services Regulatory Commission member, is the guest of the "Radar Chat" program at the Radar Armenia booth. He recently referred to the problem of water disconnections in the republic, the supervisory functions of the commission. He spoke about solutions, factors affecting the water tariff, and the obligation to inform the public and activate it.
According to Sargsyan, in the matter of water cuts, on the one hand, the decrease in the amount of water is doing its dirty work; on the other hand, the accidents of water lines. "This year, there were 8-9 significant accidents of water lines, which caused dissatisfaction among people. The PSC is conducting a study of the consequences of water cuts. We need more water and an old network of inherited water lines. Most of the water line accidents are related to emergency water consumption. The water network is still being prepared for expansion and is overloaded. The main reason for water line accidents is the age of the system.
Kamo Sargsyan, a Public Services Regulatory Commission member, informed that "Veolia water" submitted an application to leave the water tariff the same to the PSC.