Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը։ Նա անդրադարձել է Շիրակում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարին, խոսել ճանապարհային անվտանգության ապահովման հարցում պետության հանձնառության, խնդրի լուծման համակարգային տարբերակների, հասարակության վարքի և վերահսկողական մարմինների գործունեության մասին։
Նրա խոսքով՝ ճանապարհային անվտանգության խնդրով պետք է պետությունը համակարգային զբաղվի. «Ճանապարհային անվտանգությունը պետության պոզիտիվ պարտականությունն է։ Ժամանակավոր ճանապարհները մի քանի անգամ ռիսկային են և պետք է ավելի շատ կահավորված լինեն։ Ճանապարհների ասֆալտապատման տիեզերական պրոգրես ունենք, բայց կահավորման առումով դեռ կաղում ենք»։
Թորոսյանի դիտարկմամբ՝ փոսոտ ճանապարհը կարող է ավելի անվտանգ լինել, քանի որ դանդաղ են վարում, քան լավ մակերեսով, բայց չկահավորված ճանապարհը. «Շուտով ավտոմոբիլային ճանապարհների մասին օրենք ենք քննարկելու, որը մեր նորմերը համապատասխանեցնելու է եվրոպականին»։

На этот раз гостем программы " Радар Интервью " в студии Radar Armenia стал депутат фракции "Гражданский договор" НС Арсен Торосян. Он коснулся трагической автокатастрофы, произошедшей в Шираке, рассказал о приверженности государства обеспечению безопасности дорожного движения, системных вариантах решения проблемы, поведении общества и деятельности надзорных органов.
По его словам, государство должно системно заниматься проблемой безопасности дорожного движения. «Безопасность дорожного движения — это позитивная обязанность государства. Временные дороги в несколько раз опаснее и должны быть более оборудованы. Мы добились огромных успехов в асфальтировании дорог, но все еще отстаем в плане оснащения».
По словам Торосяна, дорога с выбоинами может быть безопаснее, потому что по ней и ездят медленно, чем дорога с хорошим покрытием, но не оборудованная должным образом . «В ближайшее время мы обсудим закон об автомобильных дорогах, который приведет наши нормы в соответствие с европейскими».