«Արդեն 1300-ից ավել վերելակ է փոխվել. մինչև տարեվերջ շուրջ 600-ն էլ կփոխվի». Արմեն Գալջյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը։ Նա անդրադարձել է Երևանի ավագանու նախորդ գումարման աշխատանքներին, ամփոփել անցած շրջափուլը, խոսել Երևանի խնդիրների, բացթողումների, անելիքների, ինչպես նաև առաջիկայում կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրությունների մասին։
Գալջյանի խոսքով՝ 20 օրից կկարողանան ազդարարել Երևան քաղաքից գազելների վերացման մասին, որի մասին խոսել են դեռևս 2017 թվականից. «Արդեն 1300-ից ավել վերելակ է փոխվել. մինչև տարեվերջ շուրջ 600-ն էլ կփոխվի»,- նշեց Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարը։
«Մինչև գլխավոր հատակագիծը չլինի՝ մենք չենք կարող հասկանալ, թե ինչ քաղաք ենք ուզում ունենալ։ Վերջին օրերին աղբահանության մի փոքր վատ իրականացումը կախված է տեխնիկայի խնդրի հետ, իսկ հիմա գնում ենք աղբահանության շուրջ բացերը շտկելու ուղղությամբ։ Ամենահրատապ լուծում պահանջող խնդիրը քաղաքի գլխավոր հատակագիծն է, որի շուրջ աշխատում ենք»,- նկատեց Արմեն Գալջյանը։
Նրա դիտարկմամբ՝ պիտի հասնեն նրան, որ քաղաքացին գիտակցի՝ Երևանը բարեկարգվում է իր վճարած հարկերի հաշվին։

«Уже заменено более 1300 лифтов, к концу года будет заменено около 600». Армен Галджян (ВИДЕО)
Гость программы "Радар интервью" в студии Radar Armenia глава фракции "Мой шаг" Совета старейшин Еревана Армен Галджян . Он коснулся работы Совета старейшин Еревана предыдущего созыва, подвел итоги прошедшего цикла, рассказал о проблемах Еревана, упущениях, работах, которые предстоит сделать, а также о предстоящих выборах Совета старейшин Еревана.
По словам Галджяна, через 20 дней они смогут объявить о ликвидации газелей из транспортной системы Еревана, о чем говорится ещё с 2017 года. Уже заменено более 1300 лифтов, до конца года будет заменено около 600 ", - сказал глава фракции "Мой шаг" Совета старейшин Еревана.
«Пока не будет генерального плана, мы не можем понять, какой город мы хотим иметь. В последние дни немного плохая реализация сборки мусора зависела от технической проблемы, и сейчас мы движемся в направлении исправления пробелов в сборке мусора. Проблема, которая требует самого срочного решения, - это генеральный план города, над которым мы работаем », - сказал Армен Галджян.
По его наблюдению, они должны дойти до того момента, когда гражданин осознает, что Ереван благоустраивается за счет уплачиваемых им налогов.