«Արդեն 1300-ից ավել վերելակ է փոխվել. մինչև տարեվերջ շուրջ 600-ն էլ կփոխվի». Արմեն Գալջյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը։ Նա անդրադարձել է Երևանի ավագանու նախորդ գումարման աշխատանքներին, ամփոփել անցած շրջափուլը, խոսել Երևանի խնդիրների, բացթողումների, անելիքների, ինչպես նաև առաջիկայում կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրությունների մասին։
Գալջյանի խոսքով՝ 20 օրից կկարողանան ազդարարել Երևան քաղաքից գազելների վերացման մասին, որի մասին խոսել են դեռևս 2017 թվականից. «Արդեն 1300-ից ավել վերելակ է փոխվել. մինչև տարեվերջ շուրջ 600-ն էլ կփոխվի»,- նշեց Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարը։
«Մինչև գլխավոր հատակագիծը չլինի՝ մենք չենք կարող հասկանալ, թե ինչ քաղաք ենք ուզում ունենալ։ Վերջին օրերին աղբահանության մի փոքր վատ իրականացումը կախված է տեխնիկայի խնդրի հետ, իսկ հիմա գնում ենք աղբահանության շուրջ բացերը շտկելու ուղղությամբ։ Ամենահրատապ լուծում պահանջող խնդիրը քաղաքի գլխավոր հատակագիծն է, որի շուրջ աշխատում ենք»,- նկատեց Արմեն Գալջյանը։
Նրա դիտարկմամբ՝ պիտի հասնեն նրան, որ քաղաքացին գիտակցի՝ Երևանը բարեկարգվում է իր վճարած հարկերի հաշվին։

"More than 1,300 elevators have already been replaced. by the end of the year, around 600 will be changed." Armen Galjian (VIDEO)
Armen Galjian, head of the "My Step" faction of the Yerevan Council of Elders, is the "Radar Chat" program guest at the Radar Armenia booth. He referred to the works of the previous conference of the Yerevan Council of Elders, summed up the past cycle, and talked about Yerevan's problems, omissions, and things to be done, as well as the upcoming elections of the Yerevan Council of Elders.
According to Galjyan, in 20 days, they will be able to announce the elimination of gazelles from Yerevan, which they have been talking about since 2017, "More than 1,300 elevators have already been replaced. around 600 will be changed by the end of the year," said the head of the "My Step" faction of the Yerevan Council of Elders.
"Until there is a master plan, we cannot understand what kind of city we want to have. In recent days, the slightly poor implementation of garbage collection depends on the technical problem, and now we are moving in the direction of correcting the gaps in garbage collection. The most urgent problem that requires a solution is the master plan of the city, which we are working on," said Armen Galjian.
According to his observation, they should reach the point where the citizen realizes that Yerevan is being improved at the expense of the taxes he pays.