«Ժողովուրդն ասաց՝ պատերազմի բուն մեղավորը Ռոբերտ Քոչարյան-Սերժ Սարգսյան զույգն է». Վիգեն Խաչատրյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մարտի 9-ին Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն էր ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանը։ Նա անդրադարձել էր Հայաստանում և Արցախում տեղի ունեցող զարգացումներին, խոսել հայ-ադրբեջանական բանակցությունների, նախկին սխալների ու պատերազմում պարտության մեղավորների մասին։
«Այսօր պետք է բոլորից պահանջել՝ ճակատ կազմել ազգային շահերը հետապնդելու ճանապարհին։ Դա մի օգտագործեք իշխանություն զավթելու համար։ Կգա ընտրական փուլը, կբանավիճեք ժողովրդի հետ, ծրագրեր կկազմեք, կասեք՝ սենց են արել, որ սենց է եղել։ Մի ազգափրկիչ կա, ասում է՝ ես պատրաստվում եմ ապստամբության։ Ապստամբություն՝ նշանակում է քշել իշխանությանը և ժողովրդին արհամարհելով ձևավորել իշխանություն։ Դա հերիք է, որ Ադրբեջանը մտնի Հայաստան, հրավեր է ուղղակի։ Այդ մարդը, լինելով պատգամավոր, լինելով քաղաքական գործիչ, շատ լուրջ տեսքով ասում է՝ մենք հիմա պատրաստվում ենք ապստամբության։ Ընդ որում, ինչ է ասում՝ հայրենիքի փրկության շարժումը տապալեցին Վազգեն Մանուկյանի լուսապայծառ գլխավորությամբ։ Հետո ասում է՝ պահանջեցինք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ, տապալվեցինք։ Իհարկե, տապալվեցին, որովհետև պատերազմի բուն մեղավորը կար։ Գնացինք արտահերթ ընտրությունների։ Ժողովուրդն ասաց՝ պատերազմի բուն մեղավորները Ռոբերտ Քոչարյան-Սերժ Սարգսյան զույգն է՝ իրենց սատարող կուսակցություններով»,- ասել է Վիգեն Խաչատրյանը։

"The people said that the real culprit of the war is the Robert Kocharyan-Serzh Sargsyan couple;" Vigen Khachatryan (VIDEO)
On March 9, Vigen Khachatryan, deputy of the NA "Civil Contract" faction, was the "Radar Chat" program guest at the Radar Armenia booth. He referred to the developments in Armenia and Artsakh and talked about the Armenian-Azerbaijani negotiations, previous mistakes, and the culprits of the defeat in the war.
"Today, everyone should be demanded to form a front on the way to pursue national interests. Please do not use it to seize power. The election period will come; you will debate with the people, make plans, and say that this is what they did and what happened. There is a national savior; he says: I am preparing for an uprising. Rebellion means overthrowing and forming a government by disregarding the people. It is enough for Azerbaijan to enter Armenia; it is just an invitation. Being a deputy and a politician, that person says very seriously: we are now preparing for an uprising. Moreover, what does he say? The movement to save the motherland was defeated under the bright leadership of Vazgen Manukyan. Then he says: we demanded early parliamentary elections, and we were defeated. Of course, they were defeated because there was the culprit of the war itself. We went to extraordinary elections. The people said that the real culprits of the war are the Robert Kocharyan-Serzh Sargsyan couple and their supporting parties," said Vigen Khachatryan.