«Մենք Վազգեն Սարգսյանի և մյուսների ձեռամբ բերեցինք Քոչարյան Ռոբերտի տեսակներին». Սուրեն Սարգսյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է քաղաքական մեկնաբան Սուրեն Սարգսյանը։ Նա անդրադարձել է Հայաստանի և Արցախի շուրջ տեղի ունեցող զարգացումներին, խոսել անցյալի սխալների և ներկա իրավիճակից ելքերի մասին։
«Մենք լռեցինք, երբ տարբեր հաստագլուխներ պատգամավոր էին դառնում։ Մենք Վազգեն Սարգսյանի ձեռամբ, մյուսների ձեռամբ բերեցինք Քոչարյան Ռոբերտի տեսակներին։ Սրանք մեր ուսուցչին վերածեցին ընտրակեղծարարի։ Ուսուցչուհին ներքնաշորի մեջ քվեաթերթիկ էր տեղավորում, տանում լցնում։ Հետո առավոտը այբբուբեն պիտի սովորեցներ։ Սա է պատճառը։ Այսպես խորքային, որ գանք՝ սատանան մանրունքների մեջ է։ Երբ դու քո ուսուցչուհուն դարձնում ես ընտրակեղծարար՝ աշակերտից ոչինչ չպահանջես։ Նա մեծանալու է այդպես։ Շատ եզակի մարդիկ, ովքեր իրենց տներում ունեն դաստիարակություն, գիտելիքներ կարող են, մյուսները համընդհանուր ավելի տակ ավլվում է։ Եվ ինչ տեղի ունեցավ Արցախում։ Ամբողջ Արցախում էդ գեներալ կոչվածները հարեմներ ունեին։Հաց չունեցող մարդկանց կանայք և աղջիկները սրանց մոտ հարեմում էին։ Էդ Մոսի է , Սերյան է, չգիտեմ  ինչ է...նրանք բոլորը թալանում, կողոպտում էին բանակը, աչք էին փակում։ Մեկ ինժեներական կառույց այդքան տարվա մեջ չկառուցվեց»։

"We brought the types of Robert Kocharyan through the hands of Vazgen Sargsyan and others;" Suren Sargsyan (VIDEO)
Political commentator Suren Sargsyan is the guest of the "Radar Chat" program at the Radar Armenia booth. He referred to the developments around Armenia and Artsakh and discussed past mistakes and ways out of the current situation.
"We were silent when various officials became deputies. We brought the types of Robert Kocharyan through the hands of Vazgen Sargsyan and others. These turned our teacher into an election fraudster. The teacher placed a ballot in her underwear and voted with it. Then in the morning, she had to teach the alphabet. This is the reason. Let's go deep; the devil is in the details. When you turn your teacher into an election fraudster, don't demand anything from the student. He will grow up like that. Unique people with upbringing and knowledge in their homes, while others are generally swept under. And what happened in Artsakh? All over Artsakh, those called generals had harems. The women and girls of people without bread lived in harems near them. It's Mosi, Seryan; I don't know what it is... they were all robbing, robbing the army, looking the other way. Not one engineering structure was built in so many years."