«Դաշնակցությունը մի նպատակ ունի, որ Հայաստանը նորից ներքաշվի պատերազմի մեջ». Հակոբ Ասլանյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Ասլանյանը։ Նա անդրադարձել է 8-րդ գումարման Ազգային ժողովի 5-րդ նստաշրջանում իշխանության կատարած աշխատանքին, Արցախում և Հայաստանում ստեղծված իրավիճակին, ինչպես նաև Դաշնակցության պայքարի վերսկսմանը վերաբերող հարցերի։
«Դաշնակցությունը բացարձակապես թող իրեն չհայտարարի ազգային, որովհետև, նորից եմ կրկնում, դա ազգային կուսակցություն չէ։ Դա վաղուց վերածվել է գործակալական կազմակերպության։ Նրանք գործակալներ են։ Նրանք այսօր սպասարկում են բոլորովին այլ շահեր։ Ինչքան ես եմ հասկանում, Դաշնակցությունն այսօր մի նպատակ ունի․ ամեն ինչ անել, որ Հայաստանը նորից ներքաշվի պատերազմի մեջ, այդ պատերազմում նորից նոր անհաջողություններ ու կորուստներ լինեն, և այդ ֆոնի վրա, ի վերջո, իրենք գան իշխանության, որը չի լինելու»։

Hakob Aslanyan, deputy of the NA "Civil Agreement" faction, is the "Radar Chat" program guest at the Radar Armenia booth. He referred to the work done by the government in the 5th session of the National Assembly of the 8th conference, the situation in Artsakh and Armenia, and the issues related to the resumption of the struggle of Dashnaktsutyun.
"Dashnaktsutyun should not declare itself a national party because, I repeat, it is not a national party. It turned into an agency organization a long time ago. They are agents. They serve completely different interests today. As far as I understand, Dashnaktsutyun has a goal today. to do everything so that Armenia gets involved in the war again, there will be new failures and losses in that war, and against that background, in the end, they will come to power, which will not happen."