«Արցախը դարպասն է․ եթե ջարդեցին և մտան, ճանապարհը բացվելու է Սյունիք». Տիգրան Աբրահամյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ Նա անդրադարձել է Հայաստանի և Արցախի շուրջ զարգացումներին, խոսել ներքաղաքական, մասնավորապես՝ ընդդիմության պայքարի և մանդատը վայր դնելու վերաբերյալ հարցերից։
«Եթե Բաքվին և Ստեփանակերտին թողնենք ուղիղ «երկխոսության», Ադրբեջանը արագ կկլանի Արցախը։ Ադրբեջանական հավակնությունները Արցախով չեն սահմանափակվում։ Արցախը դարպասն է․ եթե ջարդեցին դարպասը և մտան, ճանապարհը բացվելու է Սյունիք և այլ շրջաններ»,- նշել է պատգամավորը։
Անդրադառնալով անկլավների թեմային՝ Աբրահամյանն ասաց, որ ադրբեջանական պահանջները նշված 8 գյուղով չեն սահմանափակվում. «Ադրբեջանն ասում է՝ ըստ ժամանակի օգտագործելու եմ ինձ ձեռնտու քարտեզները։ Չկան այն իրավական հիմքերը, որ այդ 8 գյուղն ադրբեջանական են»։

"Artsakh is the gate. if they break it and enter, the way will be opened to Syunik;" Tigran Abrahamyan (VIDEO)
Tigran Abrahamyan, secretary of the Pativ Unem" faction of the National Assembly, is the guest of the "Radar Chat" program at the Radar Armenia booth. He referred to the developments around Armenia and Artsakh and talked about internal political issues, particularly the opposition's struggle and the laying down of the mandate.
"If we leave Baku and Stepanakert for a direct "dialogue," Azerbaijan will quickly absorb Artsakh. Azerbaijani ambitions are not limited to Artsakh. Artsakh is the gate. If they broke the gate and entered, the road will be opened to Syunik and other regions," said the deputy.
Regarding enclaves, Abrahamyan said that the Azerbaijani demands are more comprehensive than the mentioned eight villages, "Azerbaijan says: I will use the maps in my favor according to the time. There are no legal grounds that those eight villages are Azerbaijani."