«Անհրաժեշտության դեպքում պետք է ուժով բացել Լաչինի միջանցքը». Երվանդ Թարվերդյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է «Միացյալ Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր-նախագահ Երվանդ Թարվերդյանը։ Նա անդրադարձել է ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակին, խոսել լուծումների և տարածաշրջանում Ռուսաստանի ներկայության մասին։
Ըստ նրա՝ քանի որ 2020-ի պատերազմը կանգնեցրել է Ռուսաստանը, նշանակում է՝ նրան է վերապահված տարածաշրջանում պահել ազդեցությունը և խաղաղապահներ ունենալ ԼՂ-ում։
Անդրադառնալով Լաչինի միջանցքի շրջափակման վերաբերյալ հարցին՝ Երվանդ Թարվերդյանն ասաց, որ իշխանությունները պատրաստակամ լինեն ու հարկ եղած դեպքում 120 հազար մարդու փրկության համար ուժով բացել Լաչինի միջանցքը։

"If necessary, the Lachin Corridor should be opened by force," Yervand Tarverdyan (VIDEO)
Yervand Tarverdyan, the founder-chairman of the United Armenia party, is the guest of the "Radar Chat" program at the Radar Armenia booth. He referred to the situation in Nagorno-Karabakh and talked about solutions and Russia's presence in the region.
According to him, since Russia stopped the war of 2020, it is reserved for it to keep its influence in the region and have peacekeepers in NK.
Turning to the question of the blockade of the Lachin Corridor, Yervand Tarverdyan said that the authorities should be ready and, if necessary, open the Lachin Corridor by force to save 120 thousand people.