«Անհրաժեշտության դեպքում պետք է ուժով բացել Լաչինի միջանցքը». Երվանդ Թարվերդյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է «Միացյալ Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր-նախագահ Երվանդ Թարվերդյանը։ Նա անդրադարձել է ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակին, խոսել լուծումների և տարածաշրջանում Ռուսաստանի ներկայության մասին։
Ըստ նրա՝ քանի որ 2020-ի պատերազմը կանգնեցրել է Ռուսաստանը, նշանակում է՝ նրան է վերապահված տարածաշրջանում պահել ազդեցությունը և խաղաղապահներ ունենալ ԼՂ-ում։
Անդրադառնալով Լաչինի միջանցքի շրջափակման վերաբերյալ հարցին՝ Երվանդ Թարվերդյանն ասաց, որ իշխանությունները պատրաստակամ լինեն ու հարկ եղած դեպքում 120 հազար մարդու փրկության համար ուժով բացել Լաչինի միջանցքը։

«В случае необходимости Лачинский коридор должен быть открыт силой». Ерванд Тарвердян (ВИДЕО)
Гостем программы " Радар Интервью" в студии Radar Armenia, стал основатель-председатель партии "Единая Армения" Ерванд Тарвердян. Он коснулся ситуации в Нагорном Карабахе, рассказал о решениях и присутствии России в регионе.
По его словам, раз война 2020 года была остановлена ​​Россией, значит, за ней и закреплено сохранение влияния в регионе и наличие миротворцев в НК.
Касаясь вопроса о блокаде Лачинского коридора, Ерванд Тарвердян сказал, что власти должны быть готовы и в случае необходимости силой открыть Лачинский коридор, чтобы спасти 120 тысяч человек.