«Ընդդիմությունը եթե Ռուսաստանից Հայաստանը տապալելու հրաման ստանա, դրան էլ կգնա». Ժաննա Ալեքսանյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «Radar Զրույց» հաղորդաշարի հյուրն է իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը։ Նա անդրադարձել է բանակում տիրող խնդիրներին, Հայաստանի իշխանության և ընդդիմության գործունեությանն ու արտաքին մարտահրավերներին։
«Ընդդիմության համար Հայաստան գոյություն չունի, գոյություն ունի Ռուսաստան։ Ընդդիմությունն այնքան է կախված Ռուսաստանից, Ռուսաստանի խոսքից, որ եթե հրաման ստանան տապալել Հայաստանը, ինձ թվում է՝ դրան էլ կգնան»,- ասաց Ժաննա Ալեքսանյանն՝ անդրադառնալով նրան, որ, հնարավոր է, ընդդիմությունը շուտով սկսի փողոցային պայքարն իշխանությունների դեմ։
Նրա խոսքով՝ չի կարող Ռոբերտ Քոչարյանն ունենալ որևէ առաջխաղացում, որ կարողանա լիդեր ընտրվել․ «Ռոբերտ Քոչարյանը չի պատկերացնում, թե 2008-ի մարտի 1-ը ինչ անդառնալի հետք է թողել, և որևէ մեկը չի կարող իրեն ընտրել․ չեն ընտրի»։

"If the opposition receives an order from Russia to overthrow Armenia, it will do so," Zhanna Aleksanyan (VIDEO)
Human rights activist Zhanna Aleksanyan is a guest of the Radar Chat program at the Radar Armenia booth. He referred to the problems prevailing in the army, the Armenian government's and the opposition's activities, and external challenges.
"For the opposition, Armenia does not exist; Russia exists. The opposition is so dependent on Russia, on Russia's word, that if they get an order to overthrow Armenia, it seems to me that they will go for it," said Zhanna Aleksanyan, referring to the fact that the opposition may soon start a street fight against the authorities.
According to her, Robert Kocharyan cannot have any progress to be elected leader, "Robert Kocharyan has no idea what an irreversible impact March 1 has left, and no one can elect him; they won't."