Քանի հոգի է պատրաստ մեքենայի գոլդ համարի համար վճարել 50 հազար դոլար․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Փետրվարի 23-ին կկայանա զրոներով պետհամարանիշների աճուրդը, որի նախնական գինը 20 մլն դրամ է։ Այս պահին գնման հայտ է ներկայացրել 138 մարդ՝ հայտնում են ՆԳ նախարարությունից։ Այսինքն՝ 138 հոգի պատրաստ է մեքենայի գոլդ համարի համար նվազագույնը 50 հազար դոլար վճարել:
Հիշեցնենք, որ հատուկ բացված կայքում քվեարկություն են անում, և ամենաշատ հավանություն ունեցող համարանիշները դրվում են աճուրդի։ ՆԳՆ-ից փոխանցեցին, որ աճուրդին մասնակցելու են այն քաղաքացիները, որոնք վճարել են կանխավճար` 1 մլն դրամ։ Աճուրդը տևելու է 3 օր։
Ավելի վաղ ՆԳՆ-ն հայտարարել էր, որ աճուրդում հաղթած և համարանիշները ձեռք բերած անձի տվյալները գաղտնի են պահվելու, այսինքն՝ չի հայտարարվելու, թե ով է հաղթել աճուրդում»:

Сколько людей готовы заплатить 50 000 долларов за автомобильный номер? «Грапарак»
Газета "Грапарак" пишет: "23 февраля состоится аукцион номерных знаков с нулями, начальная цена которого составляет 20 миллионов драмов. На данный момент заявки на закупку подали 138 человек, сообщает МВД. Другими словами, 138 человек готовы заплатить за номер автомобиля минимум 50 тысяч долларов.
Напоминаем, что голосование проводится на специально открытом сайте, а номера, получившие наибольшее количество одобрений, выставляются на аукцион. В МВД сообщили, что в аукционе примут участие граждане, внесшие аванс в размере 1 млн драмов. Аукцион продлится 3 дня.
"Ранее в МВД заявили, что данные лица, выигравшего аукцион и приобретшего номерные знаки, останутся конфиденциальными, то есть не будет объявлено, кто выиграл аукцион".