«Յուքոմը» համաձայնել է վճարել վերահաշվարկված գումարը. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Օրերս Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական հերթական խորհրդակցության ժամանակ Երքաղլույսի ներկայացուցիչը տեղեկացրեց, որ երկար բանակցություններից հետո «Յուքոմ» ընկերության հետ եկել են համաձայնության, և վերջինս գումարն ամբողջությամբ՝ 300 մլն դրամի չափով, կփակի: «Փաստ» թերթը փորձեց պարզել, թե ինչ համաձայնության և ինչ 300 մլն դրամի մասին է խոսքը:
Պարզվեց, որ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հանձնարարությամբ կապի օպերատորի հետ բանակցություններ են սկսվել, և համաձայնություն է ձեռք բերվել նոր չափորոշիչներով Երքաղլույսի սյուների վրայով մալուխների անցման համար վճարներ սահմանելու և Երևանի բյուջե լրացուցիչ մուտքեր ապահովելու վերաբերյալ:
Արդյունքում, մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, Երևանի ներկա իշխանությունները ներկայացրել են վերահաշվարկ, և «Յուքոմը» համաձայնել է վճարել վերահաշվարկված գումարը»:

Ucom согласилась выплатить пересчитанную сумму. "Паст"
Газета «Паст» пишет: "Недавно на очередном административном заседании мэрии Еревана представитель "Ергорсвет" сообщил, что после длительных переговоров они достигли соглашения с компанией "Ucom", и последняя выплатит полную сумму в 300 миллионов драмов. Газета "Паст" попыталась выяснить, о каком соглашении и о каких 300 миллионах драмов идет речь.
Оказалось, что по поручению мэра Еревана Тиграна Авиняна были начаты переговоры с оператором связи и достигнута договоренность об установлении платы за прохождение кабелей через столбы Ергорсвета с новыми нормами и обеспечении дополнительных поступлений в бюджет Еревана.
В результате, по данным нашего источника, нынешние власти Еревана представили перерасчет, и компания Ucom согласилась выплатить перерасчетную сумму.