Սոցապնախարարին հնարավոր է փոխարինի Գևորգ Պապոյանը. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի օրից Նիկոլ Փաշինյանը կլծվի կառավարության փոփոխությունների գործին․ ըստ լուրերի՝ պատրաստվում է 5-6 նախարար փոխել։ Ցուցակում առաջիններից մեկը սոցապնախարար Նարեկ Մկրտչյանն է, ով պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի քավորն է, բայց ինքն է Պապիկյանի «քավորությամբ» նշանակվել։
Պատճառը, ըստ այդ լուրերի, ոլորտում աղմկոտ բացահայտումներն են, եւ չնայած մեր աղբյուրներն ասում են, որ Մկրտչյանի ոտքի տակ քանդողներից մեկը ՔՊ-ական պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանն է, ով հույս ունի, որ ինքը կփոխարինի Մկրտչյանին, սակայն կառավարությունում խոսում են, որ Փաշինյանը հակված է այլ անձի` իր «լյուբիմչիկներից» մեկին` Գեւորգ Պապոյանին նշանակել: Պապոյանը, հիշեցնենք, ՔՊ-ի փոխնախագահներից է»:

Геворг Папоян может заменить министра социальных вопросов. «Грапарак»
Газета "Грапарак" пишет: "Через несколько дней Никол Пашинян приступит к смене правительства, по слухам, он собирается сменить 5-6 министров. Одним из первых в списке стоит министр труда и социальных вопросов  Нарек Мкртчян, который является крестным отцом министра обороны Сурена Папикяна, но сам он был назначен "под патронатом" Папикяна.
Причиной, согласно новостям, являются шумные разоблачения на местах, и хотя наши источники говорят, что одним из тех, кто роет яму под ногами Мкртчяна, является депутат ГД Эрикназ Тигранян, которая надеется, что заменит Мкртчяна, но в правительстве поговаривают, что Пашинян склонен назначить другого человека, одного из своих «любимчиков», Геворга Папояна. Напомним, Папоян является одним из вице-председателей ГД».