Արսեն Թորոսյանը հարցաքննվել է․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը վերջապես ներկայացել է Հակակոռուպցիոն կոմիտե եւ հարցաքննվել է:
Հիմա գնդակը կոմիտեի դաշտում է. տեսնենք, թե ինչ կանի կոմիտեն Թորոսյանի հետ, եւ ինչ է սպասվում նրան:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը դիմեց Հակակոռուպցիոն կոմիտե, որտեղից դարձյալ չմեկնաբանեցին Թորոսյանի հարցաքննության վերաբերյալ տեղեկությունները` նշելով, որ որեւէ քրեական վարույթով իրականացվող հարցաքննությունների կամ հարցաքննված անձանց վերաբերյալ տվյալներ չեն հրապարակում։
Հիշեցնենք, որ դեռեւս հունիսի 30-ին «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծանուցումը հասել է ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր Արսեն Թորոսյանին, սակայն նա դեռեւս չի ներկայացել նախաքննական մարմին։ Արսեն Թորոսյանը, որն օրումեջ հայտարարում էր, թե պահանջում է իրեն հարցաքննել, չէր ներկայանում ՀԿ: Հիմա գնացել է ու թերեւս պարզաբանել, թե ինչպես են ծախսվել «Քովիդ 19»-ի կանխարգելման համար նախատեսված գումարները, ով ում քավորությամբ է տարբեր ծախսեր իրականացրել պետության հաշվին»:

Арсен Торосян был допрошен. "Жоховурд"
Ежедневная газета «Жоховурд» пишет: «По сообщению ежедневной газеты «Жоговурд», депутат фракции ГД в Национальном Собрании Арсен Торосян в итоге явился в Антикоррупционный комитет и был допрошен.
Теперь мяч на стороне комитета. посмотрим, что комиссия сделает с Торосяном и что его ждет.
«Жоховурд» ежедневно обращалась в Антикоррупционный комитет, от которого вновь не стали комментировать информацию о допросе Торосяна, заявив, что не публикуют никаких сведений о допросах или допрошенных лицах в каких-либо уголовных производствах.
Напомним, что 30 июня ежедневная газета "Жоговурд" писала, что уведомление Антикоррупционного комитета дошло до депутата НС Арсена Торосяна, однако он до сих пор не предстал перед следственным органом. Арсен Торосян, который каждый день заявлял, что требует допроса, в комитет не явился. Сейчас он пришел и, возможно, уточнил, как были потрачены средства, предназначенные на профилактику «Ковид-19», кто, под чьим покровительством, осуществлял различные расходы за счет государства».