Ստեփանակերտում կնշեն մայիսյան հաղթանակը. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր՝ 12.00-ին  Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մեծ հանրահավաք է սպասվում, որի կազմակերպիչները «Ոչ Արցախի էթնիկ զտմանը» շարժման նախաձեռնողներն են, որոնք անցած շաբաթվանից Արցախում ստորագրահավաք են իրականացնում։
Հանրահավաքը Արցախում Ադրբեջանի կողմից հայերի էթնիկ զտումը, ցեղասպանական քաղաքականությունը դադարեցնելու և 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությունը կատարելու պահանջով է լինելու:
Հանրահավաքին լինելու են ելույթներ՝ մայիսյան հաղթանակին նվիրված: Որոշ տեղեկություններով, մասնակցելու են նաև իշխանության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ՝ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ»:

May victory will be celebrated in Stepanakert; Hraparak
Hraparak newspaper writes: "Today, at noon, a big rally is expected in Stepanakert's Revival Square, the organizers of which are the initiators of the "No Artsakh ethnic cleansing" movement, which has been collecting signatures in Artsakh since last week.
The rally in Artsakh will be with the demand to stop the ethnic cleansing of Armenians by Azerbaijan, the genocidal policy, and to fulfill the tripartite declaration of November 9, 2020.
There will be speeches dedicated to the May victory at the rally. According to some information, high-ranking officials of the government, led by Araik Harutyunyan, will also participate."