ԳՇ պետն ընդունել է հայկական կողմի բացթողումը․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. Խորհրդարանում երեկ սահմանային իրավիճակի շուրջ փակ քննարկում է տեղի ունեցել: «Ժողովուրդ» օրաթերթին մանրամասներ են հայտնի դարձել այդ քննարկումից: Քննարկման հիմնական օրակարգում եղել է Տեղ գյուղի ապրիլի 11-ի սահմանային միջադեպը և դրա նախորդ օրը՝ ապրիլի 10-ին ադրբեջանցի զինծառայողների՝ ՀՀ տարածք ներթափանցումը:
Տեղեկացանք, որ քննարկումը եղել է հարցուպատասխանի ֆորմատով. սկզբում հարցեր են ուղղել ընդդիմադիր պատգամավորները, այնուհետև՝ ՔՊ-ական պատգամավորները: Հարցերը հիմնականում ուղղված են եղել ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանին, վերջինս էլ, ինչպես մեզ հաջողվեց պարզել, հիմնականում խուսափողական պատասխաններ է տվել:
Ինչ վերաբերում է Տեղ գյուղում հակառակորդի իրականացրած սադրանքին, ԳՇ պետն ընդունել է, որ դա հայկական կողմի բացթողման հետևանքն է նաև»:

Начальник Генштаба признал упущение армянской стороны. "Жоховурд"
Ежедневная газета «Жоховурд» пишет: Вчера в парламенте состоялось закрытое обсуждение о ситуации на границе. Ежедневная газета "Жоховурд" узнала подробности этого обсуждения. Основной темой обсуждения стал пограничный инцидент 11 апреля в селе Тех и проникновение накануне, 10 апреля,  азербайджанских военнослужащих на территорию РА.
Нам сообщили, что обсуждение проходило в формате вопросов и ответов. сначала вопросы задавали депутаты от оппозиции, затем депутаты от ГД. Вопросы в основном были адресованы начальнику Генштаба Эдуарду Асряну, и последний, как удалось выяснить, давал в основном уклончивые ответы.
Что касается провокации, устроенной противником в селе Тех, то глава Генштаба признал, что это в том числе результат бездействия армянской стороны.