«Գոյ» թատրոնի տնօրենի թափուր պաշտոնի համար նոր մրցույթ կհայտարարվի. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպես օրերս գրել էինք, ապրիլի 6-ին նշանակված էր Արմեն Մազմանյանի անվան բեմարվեստի ազգային փորձարարական «Գոյ» կենտրոնի տնօրենի թափուր պաշտոնի համար հայտարարված մրցույթ: Պաշտոնին հավակնում էր 2 թեկնածու՝ Սարգիս Արզումանյանն ու Էլիզա Մանթաշյանը:
Թատրոնի գեղղեկավար Արթուր Սահակյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ թեկնածուներից Էլիզա Մանթաշյանը չի ներկայացել, քանի որ վատառողջ է եղել, իսկ մյուս թեկնածուն չի հաղթահարել թեստավորման փուլը: Թե ինչ է լինելու հետո, Արթուր Սահակյանը նշեց, որ, հավանաբար, նոր մրցույթ կհայտարարվի։
Հիշեցնենք, որ ԿԳՄՍ նախարարությունում արդեն մի քանի շաբաթ է՝ քննարկվում է նախագիծ, համաձայն որի՝ նախատեսվում է Արմեն Մազմանյանի անվան բեմարվեստի ազգային, փորձարարական «Գոյ» կենտրոնը լուծարել, վարչական մասը կրճատել, իսկ ստեղծագործական կազմը միավորել Գ․ Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի հետ, ինչպես ԿԳՄՍ փոխնախարար Արա Խզմալյանն է նշել՝ որպես «էքսպերիմենտալ թատերական խմբակ»:
Այս առիթով «Գոյ» թատրոնը սկսել է «ԳՈՅաՄԱՐՏ», «Գոյն արարելու իրավունք ունի» արշավը, որի շրջանակներում իրենց ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել ու հրապարակում են մի քանի տասնյակի հասնող թատերական գործիչների (ռեժիսորներ, դերասաններ) տեսաուղերձները` ի աջակցություն «Գոյ» թատրոնի»:

На вакантную должность директора театра «Гой» будет объявлен новый конкурс. "Грапарак"
Газета "Грапарак" пишет: «Как мы писали на днях, 6 апреля был объявлен конкурс на вакантную должность директора Национального экспериментального центра театральных искусств имени Армена Мазманяна «Гой». На должность претендовали два кандидата: Саргис Арзуманян и Элиза Манташян.
Артур Саакян, директор театра, сообщил нам, что Элиза Манташян, одна из кандидаток, не явилась из-за болезни, а другой кандидат не прошел этап тестирования. Что касается того, что будет дальше, Артур Саакян отметил, что, возможно, будет объявлен новый конкурс.
Напомним, что уже несколько недель в Министерстве культуры обсуждается проект, согласно которому планируется ликвидировать Национальный экспериментальный театральный центр «Гой» имени Армена Мазманяна, сократить административную часть и объединить творческий коллектив с Национальным академическим театром имени Сундукяна, как отметил заместитель министра ОНКС Ара Хзмалян, в качестве «экспериментальной театральной группы».
По этому поводу театр «Гой» запустил акцию «ГОЯМАРТ», «Гой имеет право творить», в рамках которой на своей странице в Facebook публикуют видеообращения десятков театральных деятелей (режиссеров, актеры) в поддержку театра «Гой».