Նոր ընթացք՝ «Սիլ Պլազա»-ի գործով. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ Գլխավոր դատախազությունն Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանին պատկանող «Սիլ Պլազա»-ի գործով կռվի մեջ է մտել գործը քննող դատավորի հետ:
Ինչպես հայտնի է, Վարչական դատարանի դատավոր Անի Հարությունյանն ինքնաբացարկ էր հայտնել «Սիլ պլազա» ՍՊԸ-ի գործով։ Բանն այն է, որ Խաչատուր Սուքիասյանին պատկանող ընկերության ներկայացուցիչը բացարկի միջնորդություն էր ներկայացրել՝ նշելով, որ դատավոր Անի Հարությունյանը չի կարող քննել այս գործը, քանի որ դատախազությունը ամիսներ առաջ քրեական հետապնդում էր հարուցել դատավոր Անի Հարությունյանի նկատմամբ։
Թեեւ այդ հետապնդումը կապ չուներ դատավորի գործունեության հետ, սակայն «Սիլ Պլազայի» ներկայացուցիչը հայտնել էր, որ այս գործով կայացվելիք դատական ակտը կարող է օբյեկտիվ չլինել։ Այս ամենից հետո Անի Հարությունյանը ինքնաբացարկ հայտնեց, սակայն Գլխավոր դատախազությունը չի հաշտվել դատավորի այս որոշման հետ եւ այն բողոքարկել է ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարան»:

Ежедневная газета «Жоховурд» пишет: Генеральная прокуратура вступила в схватку с судьей, расследующей дело в отношении "Сил Плаза", принадлежащей депутату фракции "Гражданский договор" НС Хачатуру Сукиасяну.
Как известно, судья Административного суда Ани Арутюнян заявила о самоотводе по делу ООО "Сил Плаза". Дело в том, что представитель компании Хачатура Сукиасяна подал ходатайство об отводе, заявив, что судья Ани Арутюнян не может рассматривать это дело, поскольку прокуратура несколько месяцев назад возбудила уголовное дело в отношении судьи Ани Арутюнян.
Хотя это обвинение не имело никакого отношения к деятельности судьи, представитель «Сил Плаза» заявил, что судебный акт, который предстоит провести по этому делу, не может быть объективным. После всего этого Ани Арутюнян подала в отставку, но Генеральная прокуратура не смирилась с этим решением судьи и обжаловала его в Апелляционном административном суде РА.