Բանկը Տիգրան Խզմալյանից 6 մլն դրամ է պահանջում․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արդշինբանկը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Հայաստանի եվրոպական կուսակցության առաջնորդ Տիգրան Խզմալյանի և դատարանից պահանջում է նրան պարտավորեցնել՝ հերքել զրպարտություն հանդիսացող գրառումը, որը Խզմալյանն արել է իր ֆեյսբուքյան էջում։ Բանկը նաև ֆինանսական փոխհատուցում է պահանջում՝ 6 մլն դրամի չափով։ Մեզ հետ զրույցում Խզմալյանը պարզաբանեց, թե ինչ գրառման համար են իր դեմ հայց ներկայացրել․
«Երկու գրառում կար, որոնցից մեկը հոդված էր այն մասին, թե ինչպես պատերազմի մասնակցին պատերազմի ամիսներին չվճարված գումարի համար տուգանեցին, նա փորձեց վիճարկել, խնդիր առաջացավ, տուգանման գումարը կտրուկ աճեց, բայց հետո մենք ընկերներով փակեցինք։ Հոդվածը կոչվում էր․ «Ազատամարտիկը՝ ընդդեմ Արդշինբանկի»:
Բավականին վաղուց էր` անցած տարի։ Իսկ մեկնաբանություններում կար մի միտք, որ Հայաստանի 3 ձեռնարկություններ, այդ թվում՝ Արմիմպեքսբանկը, հայտնվել են ամերիկյան պատժամիջոցների տակ։ Ես փորձեցի գտնել այդ Արմիմպեքսբանկի պոչը և տեսա, որ 2017 թվականին այդ բանկը, ըստ Արդշինբանկի հրապարակած պաշտոնական տեղեկությունների, ձուլվել էր Արդշինբանկին։ Ես հարց տվեցի, թե ով գիտի՝ արդյոք խոսքը գնում է Արդշինբանկի՞ մասին, քանի որ ցուցակում Արդշինբանկը չկար, բայց կար մի բանկ (Արմիմպեքսբանկը), որը հիշատակված էր ԱՄՆ ֆեդերալ ռեզերվի պատժամիջոցների ցանկում, և հայցում հիշատակվում է հենց այդ գրառումը։ Ավելի ճիշտ՝ դա ոչ թե գրառում էր, այլ քոմենթների մեջ էր, իրենք բացել են քոմենթները և կցել գործին»։ Այսինքն, բանկը դիմել է դատարան` պնդելով, որ իրեն զրպարտել են` իր նկատմամբ ամերիկյան պատժամիջոցներ չկան:
Նշենք, որ հայցը դատարանը վարույթ է ընդունել 2022-ին, այն մակագրվել է դատավոր Արմենուհի Բադիրյանին, վերջին նիստը կայացել է հունվարի 9-ին»:

Банк требует от Тиграна Хзмаляна 6 млн драмов. Газета "Грапарак"
Газета "Грапарак" пишет: «Ардшинбанк подал в суд на лидера Европейской партии Армении Тиграна Хзмаляна и требует от суда обязать его опровергнуть клеветнический пост, который Хзмалян сделал на своей странице в Facebook. Банк также требует финансовой компенсации в размере 6 млн драмов. В разговоре с нами Хзмалян уточнил, за какой пост против него подали в суд.
"Было два поста, один из которых был статьей о том, как участника войны оштрафовали за невыплаченные проценты в военные месяцы, он пытался это оспорить, возникла проблема, штраф резко увеличился, но потом мы с друзьями его закрыли . Статья называлась: "Борец за свободу против Ардшинбанка".
Это было довольно давно, в прошлом году. А в комментариях была мысль, что 3 армянских предприятия, в том числе Армимпэксбанк, попали под американские санкции. Я пытался найти хвост этого Армимпэксбанка и увидел, что в 2017 году, согласно официальной информации, опубликованной Ардшинбанком, этот банк был объединен с Ардшинбанком. Я спросил, знает ли кто-нибудь, Ардшинбанк ли это, потому что Ардшинбанка в списке не было, но был банк (Армимпэксбанк), который был в санкционном списке ФРС США, и именно эта запись упоминается в иске. Точнее, это был не пост, а он был в комментариях, они открыли комментарии и прикрепили к делу. Иными словами, банк обратился в суд, утверждая, что его оклеветали, никаких американских санкций против него нет.
Отметим, что суд принял иск в 2022 году, его подписала судья Арменуи Бадирян, последнее заседание состоялось 9 января