Ամսական նպաստից զրկված ընտանիքների ցանկը կվերանայվի․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ «Կառավարությունը 2023-ի հունվարից կվերանայի այն կենսաթոշակառուների ցուցակները, որոնք 3 հազար դրամ թոշակի ավելացմամբ պայմանավորված՝ զրկվել էին ամսական նպաստից:
«Ժողովուրդ» օարթերթը տեղեկացավ, որ ԱԺ-ից այս մասով լուրջ ճնշումներ են գործադրվել գործադրի վրա՝ պահանջելով վերանայել նպաստ ստանալու հնարավորությունից զրկված թոշակառուների ցուցակները: Թեև կառավարությունն այս որոշման մասին դեռևս չի բարձրաձայնում (դա գուցե որպես Ամանորի նվեր են ուզում մատուցել՝ փիարի շրջանակներում), բայց «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ, ամենայն հավանականությամբ, եկող տարվա հունվարից սկսած՝ կվերականգնվի մոտ 3800 կենսաթոշակառուների նպաստը:
Ավելին՝ կենսաթոշակառուները նաև 2022-ի նոյեմբեր ու դեկտեմբեր ամիսների համար չվճարված նպաստները կստանան. կուլիսներում խոսվում է այդ մասին: Քայլն, իհարկե, դրական է, սակայն չի բացառվում, որ իշխանության ներկայացուցիչներն այսկերպ փորձեն սիրաշահել թոշակառուներին ու, Փաշինյանի ասած, վերջիններիս համոզեն, թե ինչքան շատ են իրենք «սիրում բոլորին, հպարտանում բոլորով»: Իրականում Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը խլել է թոշակառուների գումարը և հիմա փորձում է վերադարձը որպես մեծ ձեռքբերում մատուցել»:

Список семей, лишенных ежемесячных пособий, будет пересмотрен. "Жоховурд"
Ежедневная газета «Жоховурд» пишет: "С января 2023 года правительство пересмотрит списки пенсионеров, которые были лишены ежемесячного пособия в связи с повышением пенсии на 3 тысячи драмов.
Как стало известно газете «Жоховурд», серьезное давление в связи с этим оказывает Национальное Собрание, требуя пересмотреть списки пенсионеров, лишенных возможности получать пособия. Хотя в правительстве об этом решении пока не говорили (возможно, хотят преподнести в качестве новогоднего подарка в рамках пиара), газете «Жоховурд» стало известно, что, скорее всего, с января следующего года льготы для 3800 пенсионеров будут восстановлены.
Кроме того, пенсионеры также получат невыплаченные пособия за ноябрь и декабрь 2022 года, об этом говорят за кулисами. Шаг, конечно, положительный, но не исключено, что представители правительства попытаются таким образом задобрить пенсионеров и, по словам Пашиняна, убедить их в том, что они «всех любят, всеми гордятся». По сути, правительство Никола Пашиняна забрало деньги пенсионеров и теперь пытается представить возвращение как большое достижение».