Օպերատիվ հետախուզական խմբերը կմտնեն մի շարք պաշտոնյաների տներ․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ուժային կառույցների օպերատիվ հետախուզական խմբերը կմտնեն մի շարք պաշտոնյաների տներ. ծանուցումների գործընթացը մեկնարկել է: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ պետական պաշտոնյաներն այս օրերին ծանուցումներ են ստանում Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի կողմից: Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ ծանուցման մեջ հանձնաժողովը կոնկրետ հարցադրում է անում պետական պաշտոնյաներին և պահանջում հայտնել, թե այս կամ այն գույքի կառավարման հետ ինչ առնչություն ունեն պաշտոնյաները:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովն ուշագրավ որոշում է կայացրել, որը խառնաշփոթ է ստեղծել պետական պաշտոն զբաղեցնող անձանց շրջանում: Այս պահի դրությամբ ցանկում ներառվել են 95 պետական պաշտոն զբաղեցնող անձինք, և չի բացառվում՝ ցանկը ավելանա։ Եվ, ահա, այս նոր որոշումը որոշակի անհանգստություն է առաջացրել պետական պաշտոն զբաղեցնող անձանց շրջանում:
Բանն այն է, որ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը համապատասխան վերլուծության ընթացքում ուժային կառույցների օպերատիվ-հետախուզական գործունեության բաժին դիմում է ներկայացնելու, որ կոնկրետ պետական պաշտոն զբաղեցնող անձանց գույքի մասով իրենց տեղեկություն տրամադրեն, ինչը ենթադրում է, որ այս որոշման արդյունքում չի բացառվում, որ ուժային կառույցները մտնեն պետական պաշտոն զբաղեցնող անձանց պատկանող սեփականություններ: Կստուգվեն կենցաղին առնչվող մանրամասներ։ Մեկ բառով ասած՝ պաշտոնյաների տները և ունեցվածքը խոշորացույցի տակ են»:

Оперативно-розыскные группы обыщут дома ряда чиновников «Жоховурд»
Ежедневная газета «Жоховурд» пишет: «Оперативно-разведывательные группы силовых структур обыщут дома ряда должностных лиц. начался процесс оповещения. По информации газеты "Жоховурд", в эти дни госчиновникам РА поступают уведомления от Комиссии по предотвращению коррупции. По полученной нами информации, в уведомлении комиссия задает госчиновникам конкретные вопросы и требует указать, какое отношение чиновники имеют к управлению тем или иным имуществом.
Ежедневная газета "Жоховурд" писала, что Комиссия по предотвращению коррупции приняла примечательное решение, которое вызвало недоумение у чиновников. На данный момент в списке 95 государственных служащих, и не исключено, что этот список будет увеличиваться. И вот, это новое решение вызвало некоторое беспокойство у государственных чиновников.
Дело в том, что Комиссия по предупреждению коррупции в ходе соответствующего анализа будет подавать заявление в оперативно-розыскные подразделения силовых структур о предоставлении им сведений об имуществе лиц, занимающих определенные государственные должности, из чего следует, что в результате данным решением, не исключено, что силовые структуры проверят собственность, принадлежащую лицам, занимающим госдолжности. Одним словом, дома и имущества чиновников оказались под лупой».