Ալեն Սիմոնյանը Մոսկվա է մեկնում բավականին մեծաթիվ պատվիրակությամբ․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը որոշել է բավականին մեծաթիվ պատվիրակությամբ մեկնել Մոսկվա․ հիշեցնենք, որ նրան պաշտոնական այցով հոկտեմբերի 9-12-ը հրավիրել են Մոսկվա։ Ընդ որում՝ շատերը զարմանում են, թե ինչու են հրավիրել, եթե հոկտեմբերի 7-ին արդեն նախատեսված էր Նիկոլ Փաշինյանի այցը Սանկտ Պետերբուրգ՝ ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը մասնակցելու։
Ալեն Սիմոնյանը 16 հոգանոց պատվիրակությամբ է Մոսկվա մեկնելու, որի կեսն օրենսդիրներն են, մյուսներն աշխատակազմից են։ ԱԺ նախագահը որոշել է իր հետ Մոսկվա տանել պատգամավորներ Վահե Ղալումյանին, Գուրգեն Արսենյանին, Հայկ Սարգսյանին, Բաբկեն Թունյանին, Ալեքսեյ Սանդիկովին, նախկին դասատու Մարինա Ղազարյանին և «Պատիվ ունեմ»-ից՝ Տարոն Մարգարյանին, ում ժամանակին հենց ինքն է ստիպել, որ դիմում գրի հեռանա Երևանի քաղաքապետի պաշտոնից»:

Alen Simonyan is leaving for Moscow with a large delegation. "Hraparak"
"Hraparak" newspaper writes: "President of the National Assembly Alen Simonyan has decided to go to Moscow with a large delegation. It is worth noting that he was invited to Moscow on an official visit on October 9-12. Moreover, many people wonder why they asked him if Nikol Pashinyan's visit to St. Petersburg was already planned on October 7 to participate in an informal meeting of CIS leaders.
Alen Simonyan will go to Moscow with a delegation of 16 people, half of which are legislators, and the rest are from the staff. The Speaker of the National Assembly decided to bring to Moscow with him deputies Vahe Ghalumyan, Gurgen Arsenyan, Hayk Sargsyan, Babken Tunyan, Alexey Sandikov, former teacher Marina Ghazaryan and Taron Margaryan from "Pativ Unem" whom he once  forced him to write an application to resign from the post of mayor of Yerevan."