Կհանդիպե՞ն արդյոք Նիկոլ Փաշինյանն ու Ռեջեբ Թայիփ Էրդողանը․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 6-7-ը Պրահայում կկայանա ԵՄ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովը, որին մասնակցելու հրավեր ունեն ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ Թուրքիայի առաջնորդները։ Օրերս Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը հայտարարել էր, որ Պրահայում նախատեսվող ԵՄ գագաթնաժողովի շրջանակներում պատրաստ է հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Նման հնարավորությունը չի բացառել նաև ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ օրերս նշելով.
«Պրահայում անցկացվելիք միջոցառման ընթացքում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը բացառված չէ։ Միաժամանակ, այս պահի դրությամբ նման հանդիպում հաստատված չէ»։
Կառավարությունից չեն շտապում պաշտոնական տեղեկատվություն տրամադրել՝ Փաշինյանը կմեկնի՞ Պրահա, և սպասվո՞ւմ է արդյոք նման հանդիպում, մինչդեռ գործադիրի մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ կա նման մտադրություն, և եթե ֆորս-մաժոր չառաջանա, Փաշինյան-Էրդողան հանդիպումն իրականություն կդառնա»:

Will Nikol Pashinyan and Recep Tayyip Erdogan meet? "Hraparak"
"Hraparak" newspaper writes: "On October 6-7, the unofficial EU summit will be held in Prague, and the leaders of both Armenia and Turkey are invited to participate. A few days ago, Turkish President Erdogan announced that he is ready to meet with Nikol Pashinyan within the framework of the EU summit planned in Prague. The RA Foreign Ministry did not rule out such a possibility either, noting the other day.
"During the event to be held in Prague, a meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan is not excluded. At the same time, as of now, such a meeting has not been confirmed."
The government is in no hurry to provide official information on whether Pashinyan will go to Prague and whether such a meeting is expected. At the same time, our executive sources convey such an intention, and if there is no force majeure, the Pashinyan-Erdogan meeting will become a reality."