Պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողովի գործունեության ժամկետը կերկարացնեն․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած ԱԺ ՔՊ խմբակցության նախաձեռնությամբ փետրվարի 10-ին ձևավորվեց 44-օրյա պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողով, սակայն այն իրականում պարապուրդի է մատնված և այս ընթացքում ոչինչ չի արել: Բայց իշխանական խմբակը որոշել է դրա գործունեության ժամկետը ևս 6 ամսով երկարաձգել։
ՔՊ-ն երեկ խորհրդարան էր ներկայացրել մի նախագիծ, որով առաջարկում էր երկարացնել քննիչ հանձնաժողովի գործունեության ժամկետը։ Հիշեցնենք, որ հանձնաժողովը կազմված է բացառապես իշխանական պատգամավորներից` Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի կազմից: Ընդդիմությունը բոյկոտել է այս հանձնաժողովի գործունեությունը: Իսկ քննիչ հանձնաժողովը` Անդրանիկ Քոչարյանի գլխավորությամբ, կազմավորումից ի վեր ընդամենը 1-2 նիստ է հրավիրել, դեռ որևէ մեկին «հարցաքննության» կամ պարզաբանումներ ներկայացնելու չեն հրավիրել»:

The commission's period of activity examining the war's circumstances will be extended. "Hraparak"
"Hraparak" newspaper writes: "Although a commission investigating the circumstances of the 44-day war was formed on February 10 at the initiative of the CC faction of the National Assembly, it is idle and has not done anything during this time. But the ruling group has decided to extend the period of its activity for another 6 months.
Yesterday, the CC submitted a project to the parliament, by which it proposed to extend the period of activity of the investigative commission. It should be noted that the committee is made up exclusively of government deputies from the Defense and Security Affairs Committee. The opposition boycotted the activities of this commission. And the investigative commission, led by Andranik Kocharyan, has held only 1-2 meetings since its establishment, and they have not yet invited anyone for "interrogation" or to provide clarifications.