Քոչարյանը մեկնել է Գերմանիա. հայտնի է պատճառը. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրերս հայտնի դարձավ, որ օգոստոսի 21-ի երեկոյան ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնել է արտերկիր: Նախագահի գրասենյակից պարզաբանել էին, որ դատարանից ստացել են արտերկիր մեկնելու թույլտվություն, դատարանը թույլ է տվել բացակայել Հայաստանից օգոստոսի 22-29-ը։
Մեզ հայտնի է դարձել, թե ինչ նպատակով և ուր է մեկնել երկրորդ նախագահը։ Նա Գերմանիայի Դաշնություն է գնացել բժշկական հետազոտություն անցնելու նպատակով։ Վերջին տարիներին, ինչպես հայտնի է, նա զրկված էր արտերկիր մեկնելու հնարավորությունից, առավելագույնը թույլատրում էին Մոսկվա մեկնել՝ «Սիստեմայի» նիստերին մասնակցելու»։

Kocharyan left for Germany. the reason is known. "Herabarak"
"Hraparak" newspaper writes: "The other day, it became known that on the evening of August 21, the second president of RA, Robert Kocharyan, left for abroad. The president's office explained that they received permission to go overseas from the court, and the court allowed them to be absent from Armenia from August 22-29.
We have learned for what purpose and where the second president went. He went to Germany for a medical examination. In recent years, as is known, he was deprived of the opportunity to travel abroad; at most, he was allowed to go to Moscow to participate in the meetings of "Sistema."