«Հայաստան» խմբակցությունում որոշել են հրաժարվել մանդատներից. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Հայաստան» խորհրդարանական ընդդիմադիր խմբակցությունը ստորագրահավաք է սկսել: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություներով՝ խմբակցության անդամները որոշել են ոչ միայն իրենք իրենց, այլ նաև «Հայաստան» դաշինքի բոլոր 153 անդամների ստորագրությունները ստանալ առ այն, որ եթե որոշեն հրաժարվել պատգամավորական մանդատներից, ապա այն բոլորի վրա է տարածվելու:
«Այսինքն՝ մարդիկ չլինեն, որ եթե մանդատ ստանալու հերթն իրենց հասնի, ինչ-որ խաղերի մեջ մտնեն իշխանության հետ ու համաձայնեն «Հայաստան» խմբակցության մանդատով խորհրդարան գնալ»,- նշեց մեր զրուցակիցը: Տեղեկությունը մեկնաբանելու համար «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ-ական Գեղամ Մանուկյանին դիմեցինք, նա, սակայն, հրաժարվեց որևէ մեկնաբանություն տալ: «Առանց մեկնաբանության»,- ասաց նա:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ այս պահին «Հայաստան» դաշինքի դաշնակցական թևն է միայն, որ միասնաբար ու միանգամից ներկայացրել է դաշինքում ընդգրկված բոլոր դաշնակցականների դիմումները: Մեր դիտարկմանը Մանուկյանն այսկերպ արձագանքեց. «Շնորհակալություն գնահատականի համար»:

Фракция «Армения» решила отказаться от мандатов. «Жоховурд»
Ежедневная газета «Жоховурд» пишет: Парламентская оппозиционная фракция "Армения" начала сбор подписей. По информации ежедневной газеты «Жоховурд», члены фракции решили перестраховаться,  и получить подписи всех 153 членов блока «Айастан», чтобы в случае, если они решат отказаться от своих депутатских мандатов, то это решение будет распространено на всех членов фракции.
«Иными словами, не должно быть людей, которые, если придет их очередь на получение мандата, вступят в какие-то игры с властью и согласятся пройти в парламент с мандатом фракции «Армения», — сказал наш собеседник. Для того, чтобы прокомментировать информацию, мы обратились к депутату фракции Армения, члену АРФД Гегаму Манукяну, но он отказался от каких-либо комментариев. «Без комментариев», — сказал он.
По информации ежедневной газеты "Жоховурд", на данный момент только крыло АРФД блока "Айстан" подало заявления всех от имени всех членов, входящих в блок. Манукян так отреагировал на наше замечание. "Спасибо за оценку."