Օրերս ՀՅԴ-ն հայտարարեց՝ ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու է դաշինքային ձևաչափով, հավելելով՝ արժևորելով «Հայաստան» գործող դաշինքի գործունեությունը, առաջնային քննարկումները սկսելու են իրենց գործընկերների հետ։
«Հայաստան» դաշինքից ո՞ր գործընկերոջը նկատի ունի ՀՅԴ-ն, եթե դաշինքի մաս կազմող «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունը 2022թ․-ից դադարեցրել է այդ ձևաչափով համագործակցությունը։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ-ական Քրիստինե Վարդանյանը նշեց, որ նկատի ունեն ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի թիմում գտնվող անձանց։
«Դաշինքի մի կողմը չի կարող հայտարարել, որ դաշինք է ստեղծել և միաժամանակ նշել կողմերին, սակայն ուղիղ հայտարարում ենք, որ նախապատվությունը տալիս ենք ՀՅԴ-ին, իսկ բանակցությունները վարելու ենք Ռոբերտ Քոչարյանի հետ», -ասաց պատգամավորը։

Блок «Армения» будет вести переговоры с Робертом Кочаряном
На днях АРФ «Дашнакцутюн» (ՀՅԴ) заявила, что примет участие в парламентских выборах в формате альянса, добавив, что, придавая важное значение деятельности действующего блока «Армения», начнет первоочередные обсуждения со своими партнерами.
Какого именно партнера из блока «Армения» имеет в виду АРФД, если входящая в блок партия «Возрождающаяся Армения» прекратила сотрудничество в этом формате еще с 2022 года?
В беседе с Radar Armenia депутат фракции «Армения», член АРФД Кристине Варданян отметила, что они имеют в виду лиц, находящихся в команде второго президента РА Роберта Кочаряна.
«Одна сторона альянса не может заявить, что создала блок, и одновременно указывать стороны, однако мы прямо заявляем, что отдаем предпочтение АРФД, а переговоры будем вести с Робертом Кочаряном», — сказала депутат.