Նախարարը բարձր է գնահատել դեսպան Քվինի ջանքերը ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների զարգացման գործում
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը հունվարի 13-ին ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին, որն ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։
Արփինե Սարգսյանը բարձր է գնահատել դեսպան Քվինի հետևողական ջանքերը Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունների զարգացման գործում՝ ընդգծելով, որ այդ ուղղությամբ տիկին դեսպանի ներդրումն անժխտելի է։ Նախարարն ընդգծել է դեսպան Քվինի պաշտոնավարման ընթացքում երկկողմ հարաբերությունները ռազմավարական մակարդակի բարձրացնելու հանգամանքը։
Կարևորելով ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը՝ նախարարը փաստել է, որ վերջին տարիներին համատեղ ջանքերով կյանքի են կոչվել Ներքին գործերի նախարարության բարեփոխումների օրակարգի մի շարք կարևոր ծրագրեր։
Դեսպան Քրիստինա Քվինը արդյունավետ ու կառուցողական համագործակցության համար շնորհակալություն է հայտնել անձամբ նախարարին և նախարարության թիմին։
Դեսպանը բարձր է գնահատել համատեղ իրականացված ծրագրերը, նաև մի շարք հանցագործությունների բացահայտման ուղղությամբ ակտիվ փոխգործակցությունը։
Հանդիպման ավարտին Նախարարը դեսպանին մաղթել է նորանոր հաջողություններ՝ ընդգծելով, որ նա մշտապես կմնա Հայաստանի բարեկամը:

The Minister highly appreciated Ambassador Kvien's efforts in developing Armenia-US relations.
On January 13, Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan received the US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia, Kristina Kvien, who is concluding her diplomatic mission in Armenia.
Arpine Sargsyan highly appreciated Ambassador Quinn's consistent efforts to advance Armenia-US relations, emphasizing that the Ambassador's contribution is undeniable. The Minister underscored the fact that during Ambassador Kvien's tenure, bilateral relations were elevated to a strategic level.
Highlighting the established practical cooperation, the Minister noted that, in recent years, several essential programs on the Ministry of Internal Affairs' reform agenda have been implemented through joint efforts.
Ambassador Kristina Kvien personally thanked the Minister and the Ministry's team for the effective and constructive cooperation.
The Ambassador highly appreciated the jointly implemented programs and the active cooperation in solving several crimes.
At the end of the meeting, the Minister wished the Ambassador further success, emphasizing that he will always remain a friend of Armenia.