ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Երկուստեք գոհունակությամբ ընդգծվել են վերջին տարիներին իրականացված համատեղ աշխատանքի արդյունքները, որոնց շնորհիվ հնարավոր է դարձել Հայաստանի Հանրապետության և Միացյալ Նահանգների միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատումն ու դրա շարունակական զարգացումը:
Ի թիվս այլ ծրագրերի, զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել «TRIPP ուղի» ծրագրի կյանքի կոչման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին՝ ընդգծելով նախաձեռնության կարևորությունը տարածաշրջանային փոխկապակցվածության, կայուն զարգացման խթանման տեսանկյունից։
Նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Քվինին երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման և գործընկերության օրակարգի հարստացման գործում ունեցած ավանդի համար՝ հաջողություն մաղթելով հետագա գործունեության մեջ։

RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to Armenia Christina Quinn on the occasion of the completion of her diplomatic mission.
The results of the joint work carried out in recent years, which enabled the establishment of a strategic partnership between the Republic of Armenia and the United States, and their continuous development, were highlighted with mutual satisfaction.
Among other programs, the interlocutors discussed the steps taken to implement the "TRIPP Path," emphasizing the initiative's importance for promoting regional connectivity and sustainable development.
Minister Mirzoyan thanked Ambassador Quinn for her contribution to strengthening bilateral relations and enriching the partnership agenda, wishing her success in her future activities.